Souhrn osmého a devátého dne OH v Pekingu

PROGRAM HER

PONDĚLÍ

Atletika: 3.00 muži - 400 m - rozběhy (GÖTZ), 3.10 a 4.40 ženy - kladivo - kvalifikace (LEDVINOVÁ), 4.00 muži - trojskok - kvalifikace, 4.05 muži - 200 m - rozběhy (VOJTÍK), 5.10 muži - 110 m překážek - rozběhy (SAJDOK, SVOBODA), 13.00 ženy - disk - finále (CECHLOVÁ), 13.20 ženy - tyč - finále, 13.40 ženy - 100 m překážek - semifinále, 14.05 muži - 200 m - meziběhy, 14.10 muži -dálka - finále (NOVOTNÝ), 14.45 ženy - 400 m překážek - semifinále, 15.10 muži - 3000 mpřekážek - finále, 15.35 ženy - 800m- finále, 16.00 muži - 400 m překážek - finále Dráhová cyklistika: 10.30 ženy - bodovací závod - finále (KOZLÍKOVÁ) Jachting: 7.00 muži - 470 - finále, ženy -470 - finále (Šmídová, Mrzlíková) Stolní tenis: 4.00 ženy - dvouhra - kvalifikace (HADAČOVÁ), muži - družstva - o 3. místo, muži - družstva - finále Synchronizované plavání: 9.00 dvojice -povinné figury - kvalifikace (BERNARDOVÁ, DUFKOVÁ) Triatlon: 4.00 ženy - finále (FRINTOVÁ, RADOVÁZEMANOVÁ)

ÚTERÝ

Atletika: 3.00 ženy - oštěp - kvalifikace (KLIMEŠOVÁ, ŠPOTÁKOVÁ), ženy - dálka - kvalifikace (ŠČERBOVÁ), ženy - 1500 m - rozběhy, ženy - 200 m - rozběhy, muži - výška - finále Basketbal: 8.30 ženy - čtvrtfinále (ČESKO -Austrálie) Stolní tenis: 4.00 muži - dvouhra - kvalifikace (KORBEL) Triatlon: 4.00 muži - finále (OSPALÝ)

Jak si vedli Češi

Veslování: Čtyři české lodě postoupily do finále, ale medaile přibyla jen jedna. Postaral se o ni skifař Ondřej SYNEK, který získal stříbro. I přes zdravotní problémy nastoupila Miroslava KNAPKOVÁ do finále skifu. V polovině trati vedla, ale nakonec skončila pátá. O necelou hodinu a půl později nahradila Knapková nemocnou Jitku ANTOŠOVOU a spolu s Gabrielou VAŘEKOVOU ve finále dvojskifu dojely šesté. Čtyřka bez kormidelníka ve složení Jan GRUBER, Michal HORVÁTH, Milan BRUNCVÍK a Karel NEFFE obsadila páté místo.

Atletika: Ani jeden skok neabsolvovala tyčkařka Kateřina BAĎUROVÁ. Česká rekordmanka nezdolala v olympijské kvalifikaci základní výšku, a soutěž pro ni skončila. Z rozběhů dal nepostupuje ani běžkyně na 100 metrů překážek Lucie ŠKROBÁKOVÁ. Dálkař Roman NOVOTNÝ se probojoval do finále olympijské soutěže.

V závěrečném třetím pokusu kvalifikace skočil 794 centimetrů a obsadil poslední postupové dvanácté místo. Do finále výšky postoupuili Jaroslav BÁBA a Tomáš JANKŮ. V semifinále na 400 metrů překážek se představí česká rekordmanka Zuzana HEJNOVÁ, která skončila ve svém rozběhu třetí.

Jachting: Před dnešní poslední rozjížďkou mají Lenka ŠMÍDOVÁ s Lenkou MRZÍLKOVOU šanci bojovat o medaile. Vyhrály sobotní závěrečnou jízdu, jež zakončila desetidílnou základní část soutěže ve třídě 470, a posunuly se na průběžné šesté místo.

Basketbal: České reprezentantky ve svém posledním zápase ve skupině podlehly domácí Číně 63:79. Do čtvrtfinále postoupily ze čtvrtého místa a jejich úterním soupeřem bude favorizovaná Austrálie.

Dráhová cyklistika: Osmé místo obsadila Lada KOZLÍKOVÁ ve stíhacím závodu na tři kilometry. V bodovacím závodě pak Milan KADLEC skončil devátý. O čtyři tisíciny sekundy unikl Adamu PTÁČNÍKOVI postup do čtvrtfinále sprintu.

Sportovní střelba: Pistoláři Martin PODHRÁSKÝ a Martin STRNAD nepostoupili na olympijských hrách do finále rychlopalby.

V kvalifikaci libovolné malorážky na 3215]40 ran obsadil Václav HAMAN třiadvacáté místo a do osmičlenného finále se nedostal.

Sportovní gymnastika: Předposlední místo obsadila v kvalifikaci skoků na trampolíně Lenka HONZÁKOVÁ-POPKIN.