24. ledna 2019 21:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soukup ruší svoje diskuzní pořady na TV Barrandov. Ať se politici polepší, říká

Jaromír Soukup během vysílání své pořadu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Soukup během vysílání své pořadu. | foto: TV Barrandov

Praha Mediální podnikatel Jaromír Soukup zruší čtyři své diskusní pořady. Jak uvedl v pořadu Moje zprávy na TV Barrandov, důvodem je bezobsažnost toho, co v nich politici říkají. Podle něj se do jeho televize vrátí, „až se polepší“.

Mluvčí televize Marie Opálková ČTK upřesnila, že TV Barrandov zruší pořady Aréna Jaromíra Soukupa, Duel Jaromíra Soukupa, Jaromír Soukup LIVE a také Týden podle Jaromíra Soukupa. Přesný termín zrušení pořadů však neuvedla.

V současné době Jaromír Soukup moderuje na své televizi 11 pořadů v širokém spektru - od zábavy až po politické diskuse. Vlajkovou lodí mezi nimi je čtvrteční Týden s prezidentem. Posledním pořadem, který začal uvádět, byly Moje zprávy plus. Soukupova Empresa Media televizi ovládla v únoru 2013.

Za rozhodnutím zrušit diskusní pořady může stát rovněž pokles podílu na sledovanosti televize - meziročně téměř o pětinu na sedm procent.

Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media tento měsíc také založil politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Hnutí se podle Soukupa bude ucházet o zájem voličů, neupřesnil ale, jestli už v květnových volbách do europarlamentu. Soukup se kolem politiky angažoval už dřív, v minulosti pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a později financoval Demokratickou stranu zelených, za kterou i neúspěšně kandidoval v roce 2009 do Evropského parlamentu.

Empresa Media vydává mimo jiné časopisy Týden a Instinkt a jejich on-line verze, ekonomický měsíčník Faktor Soukup, bulvární týdeník Sedmička a čtrnáctideník Exkluziv. Do Soukupových společností Empresa Media a Médea v září 2015 majetkově vstoupila čínská investiční skupina CEFC, svůj akcionářský podíl Soukupovi vrátila předloni na podzim. V žebříčku nejvlivnějších osobností českých médií, který v roce 2016 zveřejnil magazín Forbes, patřilo Soukupovi osmé místo.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz