Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soukup: Zubovou jsem odstřihl, chtěli se mě zbavit

Česko

  5:00
PRAHA - Podnikatel a donedávna štědrý mecenáš Olgy Zubové Jaromír Soukup přišel s další verzí, proč se s poslankyní i stranou rozžehnal a přestal je sponzorovat.

Olga Zubová na předvolebním billboardu foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Tajemník Demokratické strany zelených (DSZ) Antonín Kuboš spolu s dalšími členy strany podle Soukupa obcházeli podnikatele, chtěli od nich peníze a údajně tvrdili, že mají Soukupa dost a chtějí se ho zbavit.

"Tak to bylo. Kromě toho je fakt, že já žádnou lobbistickou organizaci nechci a nepotřebuji," sdělil LN Soukup.

"Podporoval jsem politickou stranu a dělal jsem to čistě. Ti lidé absolutně nechápou, že mezilidské vztahy se v jakékoliv oblasti včetně politiky budují léta a politika není o byznysu.

Ta sranda, že mě neopotřebují, je toho dokladem. Zubová vůbec nechápala vážnost situace," dodal Soukup na adresu poslankyně, která se hlavně díky jeho milionovým příspěvkům dostala na páté místo pražské kandidátky ČSSD.

Tam už se s ní ale po Soukupovu sbohem nepočítá. Kuboš i další aktéři údajných schůzek je buď popírají, nebo bagatelizují.

Více o rozchodu Jaromíra Soukupa s DSZ najdete ve středečním vydání deníku

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat