Sparta postoupila v Hongkongu po penaltách

Až desátá série penaltového rozstřelu rozhodla o postupu fotbalistů Sparty do finále Novoročního turnaje v Hongkongu.

HONGKONG Deset tisíc diváků se přišlo na stadion v bývalé britské kolonii na začátku oslav příchodu nového lunárního roku podívat, jak vypadá konfrontace mezi jihokorejským mistrem a špičkovým českým klubem.

V semifinálovém duelu turnaje měla Sparta mírně navrch před přestávkou, soupeři patřil druhý poločas. Těsně před koncem byl jeden z korejských hráčů vyloučen.

Trenér Jozef Chovanec nechtěl postup do finále, v němž se ve čtvrtek střetne letenský tým s výběrem Jižní Číny, příliš přeceňovat.

To však neznamená, že by ho úspěch nepotěšil. „Pro hráče je vždy lepší, když během přípravy získají nějaký dílčí úspěch. Ale na našich plánech to nic nemění – i v dalších dnech budeme stále tvrdě trénovat,“ vysvětlil kouč. Po náročném přesunu z Evropy měli jeho svěřenci přece jen ztíženou pozici. „Jsem spokojený s jejich přístupem. Přes únavu z tréninku se s tím dokázali kluci vyrovnat,“ uvedl Chovanec.

V penaltovém rozstřelu se jako první netrefil v třetí sérii Žofčák, ale brzy ho napodobil jeden z hráčů soupeře a hráči na obou stranách proměňovali až do desáté série. Jako jediný se tak ke střelbě nedostal stoper Tomáš Řepka, místo kterého dramatickou koncovku vyřešil gólman Jaromír Blažek.

Sparta Praha - Suwon BlueWings 0:0, po pen. 9:8 Penalty Sparty proměnili: Matušovič, Berger, Kucka, Hušek, Kušnír, Wilfried, Jeslínek, Pamič, Blažek. Penalty Sparty neproměnili: Žofčák. Diváci: 10 000.

Sestava Sparty: Blažek - Kušnír, Hubník (69. Žofčák), Řepka, Pamič - Kucka, Kladrubský (59. Hušek), Berger - Kulič (59. Jeslínek), Zeman (74. Matušovič) - Holenda (64. Wilfried).