Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparťani JSOU bozi, Pepíku...

Česko

Jak vidí ligu SPARŤAN

Budeme-li parafrázovat jedno staré přísloví, je skromnost výsadou králů. Jen tak lze chápat výrok kouče Chovance z rozhovoru v horní části této stránky. „... kde je napsané, že my jsme ti nejlepší? Nevytvářejte kolem nás představu, že jsme bozi. Ne, my jsme jen Sparta Praha,“ řekl Pepík.

My ovšem také velmi dobře známe jiné pořekadlo: to o falešné skromnosti. Vždyť už samotné výroky „nejsme bozi“ a „jsme Sparta Praha“ jsou v absolutním rozporu. V podstatě jsou totiž oba názvy synonymy. AC Sparta Praha = božstvo (no dobře, třeba Střeštík se nepočítá, to ale vlastně stejně není sparťan)! Jak by řekli Cimrmani: můžete o tom polemizovat, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat...

Je naprosto pochopitelné, že od božstva nelze očekávat nic jiného než opětovný návrat na domácí fotbalový olymp a občasné metnutí blesků po odvážlivcích, kteří by se snad letenské nadvládě pokoušeli zpupně vzdorovat.

Cíle tedy nemohou být nižší než návrat ligového titulu na Letnou, vítězství v domácím poháru (rudá mašina má výborný los, hned ve čtvrtfinále nafasovala Slávyji, tradičního outsidera soutěže) a po letech snad už úspěšný boj o Ligu mistrů.

Po rocích chaotického prodeje a nakupování hráčů tentokrát letenský management zabodoval a tým dobře posílil. V generálce vypadal nadějně Miloš Lačný, jistotu dává navrátilec Libor Sionko a snad nebude Erich Brabec o tolik horší než Hubník. Spanilá jízda může začít. K vítězství nám dopomáhej Bůh... ehm... vlastně stačí, když si letenští na hřišti pomohou sami.

O autorovi| Autor (32) je namyšleným sparťanem a vždy jím bude.

Autor: