Spartu opět zachránil Wilfried

Letenští fotbalisté vyhráli v Příbrami 1:0 * Čtyřicet minut se ale museli bránit po vyloučení Kladrubského

PŘÍBRAM Bony Wilfried se pomalu stává nepostradatelným hráčem Sparty. Útočník z Pobřeží slonoviny minulý víkend dvěma trefami popravil ostravský Baník, a nebýt jeho čtvrtého gólu v nové sezoně ligy, fotbalisté z Letné by včera v Příbrami nezvítězili 1:0.

Od začátku druhého poločasu totiž hráli v deseti a byli rádi, že první body ze hřiště soupeře uhlídali. „Bylo to šťastné vítězství,“ věděl sparťanský trenér Jozef Chovanec, který už spřádá plány na úterní čtvrté předkolo Ligy mistrů proti slovenské Žilině. Střelec Wilfried v něm totiž bude kvůli karetnímu trestu chybět.

A stejně tak i záložníci Marek Matějovský s Liborem Sionkem, kteří zase pykají za vyloučení z dvojzápasu s Lechem Poznaň. „Nemůžeme to brát jako generálku na Ligu mistrů, když do ní pak nastoupíme v jiném složení,“ odmítal stoper Erich Brabec.

Jásat ovšem nemůže ani slovenský mistr. Když pražská Sparta slavila nepřesvědčivé vítězství, Žilina zažívala podobné rozpaky. V Ružomberoku nakonec zachránila remízu 1:1. „Máme tam výpravu, takže se dozvíme podrobnosti,“ odhalil Chovanec.

Ale zpátky ze Slovenska na pět set kilometrů vzdálený příbramský stadion, kde měla letenskou zálohu rozhýbat nová posila. Výkon exteplického Štěpána Vachouška byl až na jednu gólovou hlavičku rozpačitý. Právě on má ale v úterý nahradit Sionkovu šikovnost a Matějovského chytré přihrávky.

„Byl to jeho první zápas a myslím, že to zvládl. Hrál s rozvahou a byl pracovitý. Jen pohybově to nebylo ono,“ všiml si kouč.

Zápas to byl od začátku vyrovnaný, a Sparta tak mohla děkovat Wilfriedovi, že před přestávkou pohotově zareagoval ve vápně a překonal příbramského gólmana Aleše Hrušku. „Jsem ve formě. Snad mi to vydrží. Škoda jen, že si nezahraju v pohárech. Kluci to ale beze mě určitě zvládnou,“ doufal střelec, jenž ve čtvrtek prodloužil smlouvu ve Spartě do léta 2014.

V 51. minutě se musel ze hřiště odporoučet Jiří Kladrubský, protože nedovoleně atakoval unikajícího Lukáše Pleška. Potom začalo obléhání sparťanské brány. Ta zůstala nedotčena jen díky velkému štěstí. „Trápí mě to, měli jsme alespoň vyrovnat,“ smutnil kouč domácích Martin Hřídel. S vyloučením se totiž vytratila veškerá nebezpečnost pražského týmu a domácí byli několikrát velice blízko vyrovnání. Kdo ví, jak by zápas dopadl bez Wilfriedovy trefy...

1. FK Příbram 0 Sparta Praha 1

Branka: 42. Wilfried. Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Lhoták. ŽK: Pleško, Ricka, Nohýnek, Plašil. ČK: 50. Kladrubský (Sparta). Diváci: 6453. Poločas: 0:1. Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa, Tarczal, Borek, Pleško - Huňa, M. Štochl (63. Wágner). Sparta: Blažek - Kladrubský, Hejda, Brabec, Pamič - Hoheneder (58. Matějovský) - Sionko, Vachoušek, Kucka, Kadlec (51. Adiaba) - Wilfried (90. Kweuke).