Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spartu trápí neposlušní hráči

Česko

Kromě pokaženého boje o Ligu mistrů se mistrovský klub vyrovnává s prohřešky fotbalistů mimo hřiště

PRAHA Porážkou od Žiliny to teprve začalo. Další vážné problémy se na Spartu sypou ve dnech, kdy se jí to nejméně hodí.

Sny o postupu do základní skupiny Ligy mistrů se hroutí už před úterní odvetou, dnes navíc mistra čeká důležitý ligový zápas s fotbalisty Plzně, kteří soutěž vedou.

Na stránkách bulvárních deníků se ale řeší úplně jiné záležitosti.

Třeba kapitán Tomáš Řepka odjíždějící z restaurace v údajně velmi podnapilém stavu nebo další obránci Erich Brabec a Jiří Kladrubský přistižení u pojídání klobásy, čímž porušili životosprávu fotbalových profesionálů.

Je pravděpodobné, že na Letné budou již poněkolikáté od začátku sezony padat pokuty. I když počet disciplinárních prohřešků mezi hráči mistrovského týmu narůstá, k přísnější formě trestu pravděpodobně šéfové ve Spartě zatím nepřistoupí. „Vedení se s hráči co nejdříve sejde a probere informace ze zveřejněných článků,“ řekl mluvčí Sparty Ondřej Kasík o dalším postupu. Pokud Sparta uzná, že je nutné hráče potrestat, dostanou pokuty. Jak vysoké, to zůstane pro veřejnost jako v minulých případech opět tajemstvím. „Je pravděpodobné, že to zůstane interní záležitostí klubu,“ uvedl Kasík.

Kondici mají v pořádku V případě Řepky jde o opakovaný prohřešek, nicméně nejlépe placeného hráče ligy dřív udělené pokuty příliš nepoučily.

Nejnovější případ je přece jen odlišný. Dřív Řepka pykal výhradně za prohřešky spáchané přímo na hřišti, i když také mimo ligové stadiony k sobě rázný obránce dokáže přitáhnout pozornost.

Mluvilo se o něm, když mu policisté odpustili pokutu poté, co zaparkoval na chodníku před školou, kam jel vyzvednout své děti. Nebo se zapojil do rvačky na žákovském turnaji, kde startoval jeho syn. Podobné události ve Spartě přecházeli jako Řepkovy soukromé záležitosti a nezabývali se jimi. Tentokrát to poprvé může být jinak.

Trestu se asi nevyhnou ani Brabec s Kladrubským. Také o jejich nepovolené občerstvení se bude klubové vedení zajímat. Stačí připomenout, že pokutu za pojídání klobásy dostal na Spartě vminulosti také obránce Jiří Novotný, který s klubem vybojoval třináct titulů, nebo útočník Miroslav Slepička, působící dnes v Dinamu Záhřeb.

Jejich následovníci mohou přece jen spoléhat na polehčující okolnost. „V kondičních testech hráči Sparty dosahují velmi dobrých výsledků,“ řekl mluvčí Kasík.

To ale pošramocený image Sparty asi výrazně nevylepší.

***

POTÍŽE PŘIBÝVAJÍ Co zhoršuje situaci ve Spartě Zdeptaní cizinci. Češi se v sestavě Sparty naposledy ocitli v menšině. Kapitán Řepka či brankář Blažek si s některými ze zahraničních spoluhráčů na hřišti vyřizovali účty. Kamery je při utkání s Žilinou zachytily, jak je důrazně sekýrují. Nejvíc to pocítili Rakušan Hoheneder a Chorvat Pamič. „Tomáš má prostě takový projev. Nevadí mi to,“ obhajoval Řepkovo chování trenér Chovanec. Nevhodný jídelníček. Za éry trenéra Hřebíka dostal obránce Novotný zachycený novináři při pojídání klobásy desetitisícovou pokutu. Při stejném prohřešku proti životosprávě byli nyní deníkem Blesk přistiženi i obránci Brabec s Kladrubským. Řepkův flám. Deník Aha! přinesl fotografie zachycující Řepku odjíždějícího z restaurace den po porážce od Žiliny. Podle informací listu řídil opilý, sám hráč popřel, že by s alkoholem v krvi za volant usedl.

Autor: