Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: Špatná výživa škodí sportujícím dětem. Koukalová není sama, českému sportu chybí systém vhodného stravování

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 14
  • Poslední: 30.4. 2018 4:37
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
p. vojvodík 30.4.2018 4:37

ono dětem se dospělý nezavděčí.

J. Šejnoha 30.4.2018 0:21

Docela pěkně se "vyvinula" i při té špatné výživě.

Díky bohu.

M. Mikulec 29.4.2018 23:01

V této problematice udělal veliký kus práce Ing. Ivan Mach, za mlada sám sportovec. Inženýři chemie vědí o výživě mnohem víc než doktoři.

F. Grimes 29.4.2018 12:16

To mi přijde jako kravina. Každý dítě se učí na základce co je zdravé, a jak se má zdravě jíst. Dokonce když v článku píšou že se po zápase všichni setkali v nejbližším fastfoodu, nebylo třeba ani zmínit že to není to nejvhodnější pro vrcholové sportovce, protože každý (pod)průměrně inteligentní člověk to automaticky ví. Ví to jak rodiče, tak samotné děti, a chodí tam i tak, zřejmě protože nemají zájem o vrcholový sport. Jestli atlet neví že nejzdravější strava není buger z macdonaldu a pivo, tak by se měl spíš připravovat na "speciální olympiádu".

F. Grimes 29.4.2018 12:26

Aha, už to dává smysl. Jde o obyčejnou sprostou reklamu vydávající se za článek. Teď jsem si všiml té části na spodu. Veškeré podrobnější informace o zdravé výživě lze dostat na internetu zadarmo, ale článek doporučuje firmu která si na tom staví business, a radí "A to by pro kluby zas nemusel být tak nepřekonatelný finanční problém. Pouze by musely jednorázově investovat do vlastní (třeba elektronické) publikace, která by popisovala nejdůležitější zásady pro příslušný sport a věkovou kategorii."

J. Křivan 29.4.2018 11:13

Tady se řeší v současné době aktivní sportovci, svým způsobem okrajová skupina mládeže, kde rodiče alespoň zajímá co se děje s jejích dětmi. Když se ale kouknu z okna do parku se sportovním vybavením, tak vidím většinou obézní až superobézní mládež jak do sebe láduje pivo, drogy a kdejaký sajrajt na který je v TV několikamilionová reklama. Tohle výživový poradce nevyřeší a to je bohužel budoucnost téhle země, tohodle národa.

V. Hanus 29.4.2018 8:36

Sportem k trvalé invaliditě. Vrcholovým zvlášť.

J. Křivan 29.4.2018 11:20

To je taky pravda. Vím o tom své. S vrcholovým sportem se špatně přestává i pro vidinu vysokých benefitů.

PS. Zrovna včera v TV zpěvák Pepa Zíma vyprávěl, jak si zničil kolena když běhal pravidelně Běchovice

J. Nový 29.4.2018 7:43

Kdoví kolik musela mít výživových poradců třeba Sáblíková, když porážela světovou špišku. Deset? Patnáct? Nebo ještě víc? :-)))

V. Kotas 29.4.2018 8:28

Té stačil dobrej trenér a základ od rodičů.

J. Nový 29.4.2018 7:40

No když měla takové výsledky se špatnou stravou a bulimií, tak jaké by asi měla s tou vhodnou stravou?

2x tak dobré? Fakt?

V. Getz 29.4.2018 7:08

No ze by nigerijsti bezci nebo kdejaka hvezda v NHL ci Champions League mely nejakou vhodnou specialni vyzivu,tak to se mi nechce verit.

V. Kotas 29.4.2018 7:00

Na výživové odborníky pro organizovaně sportující mládež peníze nejsou, ale na politické neziskovky jich je nepočítaně. Viz neziskovka J. Rumla - 80% z dotací jde na platy a zdravotní + sociální pojištění zaměstnanců, ale výsledky práce veškeré žádné. Přitom ti ty " výživáře ", by potřebovalo téměř každé město. Stačí počítat jen fotbalové kluby, kolik mají mládežnických družstev a kde jsou ostatní sporty ? !

R. Markvart 29.4.2018 13:52

Vynikající zdroj peněz na ledacos, včetně třeba výživových poradců, sportovní svazy od státu dostaly - SAZKU. Jenomže tu si prohospodařily, takže ať si teď nestěžují na nedostatek peněz a jestli chtějí na něco nadávat tak ať začnou u sebe.

O další peníze se připravily v momentě, kdy vláda a později parlament odsouhlasil zvýšení daní z hazardu. Tyto peníze pak šly do státní kasy velmi často právě na úkor sportovních klubů. Když na to upozorňoval senátor Valenta, tak všichni mlčeli a mnozí z nich se lísali k p. Babišovi s vidinou toho, že státní kasa obhospodařuje více peněz, než všechny hazardy dohromady.

Takže místo nadávání by asi sportu víc prospělo, kdyby jeho čelní funkcionáři začali hledat peníze a samozřejmě z jiných než státních zdrojů.

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...