Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šplhal na orloj

Česko

  15:39
PRAHA - Šestadvacetiletý muž vylezl na orloj na Staroměstském náměstím, kde se k pobavení turistů houpal. Svůj výstup na památku zdůvodnil recesí až poté, co jej sundali hasiči a policisté.

Orloj. foto: ČTK

Pachatel vyvolal velké pozdvižení, když vylezl asi do poloviny prvního ciferníku a houpal se tam, řekla mluvčí pražských strážníků Vilma Častová.

Muž vylezl na orloj na Staroměstském náměstí."Strážníci museli za mužem vylézt po žebříku a přimět ho k sestoupení," uvedla Častová. Podle mluvčí nebyl šestadvacetiletý pachatel pod vlivem alkoholu, svůj čin strážníkům zdůvodnil recesí.

Muž prý nejprve odmítal prokázat svoji totožnost, nakonec se ale strážníkům podvolil. Věc bude zřejmě předána k řešení příslušnému správnímu orgánu. Orloj je poměrně častým objektem zájmu vandalů, nedávno neznámý pachatel ulomil ruku soše Hvězdáře.

Staroměstský orloj by měl být od konce roku monitorován kamerovým systémem.


Magistrát za systém, který by měl hlídat také pomník Jana Husa a Josefa Jungmanna, studny na Malém náměstí, sochu Jana Nepomuckého na Pohořelci a památník na Újezdě, zaplatí osm milionů korun.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat