Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona -4 °C sněžení Předplatné LN
29. ledna 2013 10:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Společně s Klausem se z Chile vrátí okradení studenti

Santiago (Latinská Amerika 03 - 04 2011) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Santiago (Latinská Amerika 03 - 04 2011) | foto: Archiv Kanceláře prezidenta republiky

Studenti okradení při cestování po Latinské Americe tamními kapsáři se vrací domů. Přiletí prezidentským speciálem spolu s Václavem Klausem, který byl v Santiagu de Chile na summitu zemí Evropské unie a států Latinské Ameriky, píše Český rozhlas.

Studenti Markéta Aubrechtová a Josef Beneš měli při cestování po Latinské Americe smůlu. Byli okradeni kapsáři a přišli o doklady, peníze, kreditní karty a část fotografického vybavení i s vzácnými fotografiemi z Amazonie. Když se jim podařilo dostat se z Peru do Santiaga de Chille, aby si zažádali o nové pasy, měli štěstí.

„Autobus do Santiaga trval zhruba 38 hodin. Strašná cesta, ale v Santiagu se nás už ujal místní personál, konzulka a hlavně David Kocián, který nám strašně pomohl. Dal nám k dispozici byt, jídlo, sprchu. Od té doby už to bylo jenom lepší a lepší,“ řekl Josef Beneš Českému rozhlasu.

David Kocián je později informoval, že se mohou vrátit do České republiky společně s prezidentem. Studenti zpočátku nemohli uvěřit. Byli jsme z toho úplně paf,“ říkají.

„Já myslím, že nebyl sebemenší důvod, abychom to neudělali , vždyť je to naprosto logické. Ani jsme o tom dlouho neuvažovali,“ vyjádřil se Václav Klaus. 

 

mačMartina Černotová, Lidovky.cz
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

MMA zápasník Attila Végh (vlevo) trefuje soupeře Karlose Vémolu na turnaji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...