Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Balíky stranou. Firma, kde výbuch zabil muže, neotevírá poštu

Česko

  10:30
PRAHA/OSOV - Pobočka firmy Albixon, ve které ve středu vybouchl poštovní balíček, přijala bezpečnostní opatření. Firma nově příchozí zásilky zatím neotvírá. Policie je už na stopě muži, který o den dříve balíček odeslal z pošty v Praze. Při výbuchu zemřel provozní ředitel společnosti, jedna žena byla těžce zraněná.

Výbuch ve firmě Albixon zabil člověka a jednoho těžce zranil. foto: MAFRA: Jiří Meixner

"Od policie toho moc nevíme, stále probíhá vyšetřování. Byl jsem na výslechu a od té doby nemám žádné informace," řekl pro server Lidovky.cz zaměstnanec Albixonu. Kriminalisté ve čtvrtek zveřejnili videozáznam z pošty v pražských Stodůlkách, na nichž je podle vyšetřovatelů muž, který balíček s trhavinou do firmy poslal.

Život po středečním výbuchu se ve firmě změnil. Řada zaměstnanců zatím nechodí do práce a bezpečnostnímu opatření podléhá nově i pošta, která do společnosti směřuje. Pobočka Albixonu v Osově na Berounsku totiž žádné balíky na doporučení policie neotvírá. "Přijali jsme opatření. Balíčky, které přijdou do firmy, se mají dávat stranou na bezpečné místo a neotvírat," přiblížil zaměstnanec firmy, jehož jméno redakce zná.

Bombu měl podle prvních informací poslat 175 cm vysoký muž z pošty v Praze-Stodůlkách. Podezřelý je ve věku 40-50 let, podle policie měl tmavé strniště, široký nos a tmavé obočí. Zásilku poslal do firmy již v úterý, ale provozní ředitel, kterému byla určena, se k ní dostal až o den později. Bližší podrobnosti včetně motivu jsou zatím neznámé.

Albixon patří k předním tuzemským výrobcům bazénů a zastřešení. Po celé České republice má přes třicet poboček.

Autor: