Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Společnost nabízí cestu v Jacksonových stopách

Česko

LONDÝN Chybí vám Michael Jackson tolik, že si chcete připomenout místa, která měl on sám rád? Právě na skalní fanoušky zesnulého popového krále se rozhodla zaměřit londýnská cestovní kancelář STA Travel. Nabízí pro turisty speciální cestu kolem světa, během které budou moci navštívit všechna důležitá místa spojená s Jacksonem.

Cesta začíná v londýnském obchodě s hračkami Hamleys, kde byl americký zpěvák častým hostem. A pokračuje mimo jiné do Bahrajnu či do Austrálie. Jackson se přestěhoval do Bahrajnu v červenci roku 2005, kdy ho kalifornský soud zprostil obvinění ze sexuálního obtěžování nezletilého chlapce na ranči Neverland. Muslimský stát se stal jeho druhým domovem.

V Austrálii si zase v roce 1996 vzal za ženu ošetřovatelku Debbie Roweovou. Rozvedli se o tři roky později a měli spolu dvě děti. Další z míst, která turisté navštíví, je i vesnička poblíž Budapešti s marcipánovou sochou Jacksona v životní velikosti či jeho památník v Los Angeles. „Říkali jsme si, že v době prvního výročí jeho smrti by bylo zábavné oslavit jeho život a spojit populární kulturu s láskou k cestování,“ citoval americký list The New York Times Sophie Nicholsonovou, mluvčí STA Travel.

Minimální délka „Jacksonovy cesty kolem světa“ je 35 dní, vychází to asi na tři dny pobytu v jedné destinaci. A cena? 2759 liber. Když se fanoušek Michaela Jacksona rozhodne pro nejdelší verzi cesty, která trvá 126 dní, zaplatí za ni 12 tisíc liber.

V nabídce však nejsou všechna místa spojená s americkým zpěvákem. Například berlínský hotel, kde na balkoně mával svým synem, až mu málem vypadl z ruky, nenavštívíte. „Je to příliš negativní, tak jsme to do nabídky nezahrnuli,“ uvedla Nicholsonová.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!