Diskuse k článku: Spolek za práva kuřáků. Podnikatelé se snaží obejít chystaný protikuřácký zákon

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 127
  • Poslední: 24.2.2016 15:20
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Sulc 23.2.2016 23:28

Cele to protikuracke tazeni je snaha skodolibych, potmesilych kreatur se nejak ''povozit'' na spoluobcanech a politiku, kteri se chteji zviditelnit. Uzitecnenho je nic nenapadne, tak alespon neco zakazovat, prikazovat, dovolovat, povolovat, jen at se vidi, jak jsou ''aktivni'' a jak se o svuj narod staraji. Staleti lide kouri a nikomu to nevadilo. Ted ale jsou argumenty''jak vsichni vedi''. aniz ovsem by kdokoliv uvedl nejaky zdroj.

A. Müller 23.2.2016 15:43

V zemich se zakazem koureni se zvysil obrat v restauracich v prumeru o 27%.

S. Landa 23.2.2016 15:51

A teď tu o Červené Karkulce, prosím...

J. Venc 23.2.2016 16:08

Nebuďte tak přísný, poslední data ze Zimbabwe hovoří dokonce o 41% nárůstu! :)

J. Venc 23.2.2016 14:31

Osobně jsem majitelům hospůdky ve vesničce co mám chaloupku "půjčil" svého právníka a účetní k výpomoci ohledně řádné transformace v soukromý club a funguje to zatím nad očekávání dobře. Tolerantní nekuřáci jsou samozřejmě vítáni, ti militantní cucají lahváče doma a panuje obecná spokojenost :)

H. Poláková 23.2.2016 14:42

Zajímavé, že nekuřák je hned militantní, zatímco kuřáci jsou všichni úžasně tolerantní a ohleduplní. Hlavně teda k těm, co si netroufnou jejich zlozvyk jakkoliv komentovat:)

Tady možná něco k etiketě a slušnosti. I když si nejsem jistá, zda "slušnost" u nás pomalu není sprosté slovo:)

http://www.youtube.com/watch?v=QLZ0Pc-V_5M

S. Donát 23.2.2016 14:50

Pan Venc píše, že tolerantní nekuřáci jsou vítáni. Takže asi neplatí Vaše poznámka, že podle něj jsou všichni nekuřáci militantní, co myslíte?

J. Venc 23.2.2016 15:02

Ano, navíc ti militantní ani nemusí čelit žádným pogromům, jejich svoboda netrávit čas v zakouřené hospůdce zůstala zcela zachována! :)

S. Donát 23.2.2016 15:09

Tak to se mi opravdu ulevilo, že je nikdo nenutí sedět v těch zahulených putykách :). Skoro to vypadá, že předtím je tam něco táhlo, že?

J. Venc 23.2.2016 15:49

Máte recht, jde o zvláštní fenomén :) Těm zakazovačům navíc nedochází spousta drobných souvislostí, chodí tam třeba každou sobotu partička místních stařešinů, na "žitnou" jak říkají a partičku mariáše, půlka z nich bafá z dýmčiček ( ukrutný smrad ) , ale představa, kterak jsou o těch berlích a hůlkách vyháněni kouřit na náves je prostě směšná, takhle je majitel v pozdních hodinách rozveze do chalup, předá naoko rozlobeným babčám a vesnička nadále žije :)

H. Poláková 23.2.2016 17:10

Vám možná zase nedochází širší souvislosti:) Nejde až tak o tento zákaz jako o změnu postoje společnosti ke kouření. U vás chodí stařešinové na žitnou a půlka bafá. Fajn, co ta druhá půlka? Jsou opravdu všichni tak šťastni v tom smradu, nebo jsou jen smíření, protože alternativou je sociální izolace a cucání lahváčů doma? Víte? Zajímal se někdo? Majitel třeba? Jistě, jsou to dospělí lidé, je to jejich rozhodnutí, určitě není na nikom a ani na státu starat se o ně "proti jejich vůli". A to ani nechci. Jen chci naznačit, že Vám připadá normální, že ti bafající jsou "chráněni" a vytvářejí se jim "ideální podmínky" aby mohli co nejpohodlněji kouřit a nemuset o berlích na náves, ale u nebafajících se automaticky předpokládá, že jsou happy a když ne, můžou přece sedět doma. Přitom logické by to bylo naopak. Tzn. bafat jen když to nikomu z mých přátel nevadí a ne "militantní" kamarády posílat domů k lahváčům.

J. Venc 23.2.2016 17:29

Samozřejmě jde jen o jeden konkrétní příklad a ještě spíše pro odlehčení, především a to na tom jest to nejpodstatnější jde o projev svobodné vůle majitele. Mně ty jejich dýmčičky smrdí tak ukrutně, že bych je na tu náves nejraději vyhnal, není to ovšem má hospůdka a v tom je celá podstata, stejně tak jako v případě těch militantních nekuřáků, neb v mém vlastním podniku by se mi někdo posmíval jen jednou a skončil by na té návsi zrovna tak. Jinak polovička z těch stařešinů z mnoha důvodů ( zdravotních nejspíše) nekouří vůbec, rozdíl jest v tom, že si to nenárokují po majiteli, nebudou-li chtít přijít mohou si nekouřit doma. Jinak sám za sebe, pokud bych měl ambice provozovat restauraci byla by rozhodně nekuřácká, spokojena? :)

H. Poláková 23.2.2016 18:00

Mojí spokojenost neřešte, já vcelku spokojená jsem, nestěžuji si:) Mně jen prostě nesedí postoj, nechceš, nemůžeš, si nemocný? Zůstaň doma. Však to sám píšete, polovička nekouří ze zdravotních důvodů, ale jejím kamarádům to vůbec nepřekáží v tom vystavovat je pasivnímu kouření. A nenárokují si to? No protože ví, že místo tolerance by se dočkali právě doporučení "nekuř si doma". Situace, že oni by naopak říct: "nemůžeš o berlích na náves? Kuř si doma" je totiž na české vesnici zatím vzácná. Nevím jak zrovna majitel u Vás, u nás a co tak vidím většinou je to tak, že majitel spoléhá na to, že ti stařešinové nekuřáci stejně přijdou a nechají se dobrovolně dusit, protože jak jsem psala alternativou je sociální izolace. Kdyby se kouřit nemohlo, naopak by stejně jako předtím chodili i ti kouřící, ale většina majitelů nemá důvod měnit zaběhané. Stařešiny nezměníme, ale líbilo by se mi, aby další generace už se na to kdo koho vlastně obtěžuje dívala jinak, to se přiznám.

J. Venc 23.2.2016 18:34

Když mne ten majitel požádal o pomoc zprvu jsem váhal, pro mne osobně to až tak podstatné není, zda v hospodě kouřit či nikoli, vzal mne ovšem k sobě do garáže a ukázal řadu šanonů dokumentující těch 20 let státních buzerací, nařízení, povinných a zároveň dočasných změn atd. Za celá ta léta mu ovšem nikdy nikdo nepomohl a neporadil, kde vydělat na nájem, na energie, výplaty, pojištění atd. K tomu si spočítal, že ho tato novinka opět bude něco stát a bylo rozhodnuto, i když je mi to vlastně i líto, neb paní je takříkajíc za ta léta "vyvařená" a produkuje fantastické pokrmy ze zvěřiny či grilované makrely s vlastní supertajnou omajdou a teď to všechno dělá jen pro členy clubu. Stále ovšem budu trvat na suverenitě a svobodné vůli majitele, tyhle zákazy jsou polovičaté a pokrytecké a je třeba nedat se tomu státu bez boje :)

J. Venc 23.2.2016 14:55

Pan Špaček bafající z šíši! Nádhera! :)

Byli tam tací, co se "těšili" a svým způsobem posmívali těm majitelům, kterak bude fajn až jim to všeobjímající stát zatrhne a právě ty nazývám militantními, vstup jim byl zapovězen a ani se nedivím, dobře jim tak. Jinak pokud chce tento pokrytecký stát bojovat proti kouření, nechť klidně zvedne cenu kuřiva o 100%, je mi to vcelku lhostejné, nikdy ovšem nebudu souhlasit se zásahy do vlastnických práv a direktiv podobným těmto :)

J. Novotný 23.2.2016 11:58

Pokud bude zákon schválen, bude dobře. Pro odpůrce, je to samé, jako to, že musím být v autě připoután. Tam je to také moje volba, jestli mi pás pomůže či ne. Je to také moje rozhodnutí. A tolik keců kolem toho nebylo, ačkoli se to týká v podstatě nás všech a jiná volba není.

S. Landa 23.2.2016 12:01

Tak keců bylo dost, v Německu snad proti tomu byly i demonstrace. Ten zákon o poutání se v autě je stejně nesmyslný jako zákaz kouření v restauracích, ale snadněji se obchází a hlavně nezpůsobuje nikomu újmu, což o zákazu kouření (i když s předstihem) říci nelze.

J. Novotný 23.2.2016 12:10

A jsme u jádra pudla. Kouření otravuje jiné.

S. Landa 23.2.2016 12:17

Otravuje, jak jsem psal níže, kupříkladu na zastávkách MHD. Stejně tak je kouř cigaret velmi protivný u vstupů do nekuřáckých budov, před kterými se davy tamních kuřáků oddávají své vášni. V podniku, který je určen pro kuřáky a je obehnaný zdmi, nemůže kouření jiné otravovat, leda takové, kteří tam jdou vědomi si toho, do jakého podniku vstupují po zvážení výhod a nevýhod pro ně samé...

M. slavík 23.2.2016 13:26

Hlavně že vám nesmrdí stovky aut, která projedou za dobu vašeho čekání na tram. Stát prostě strká čumák do věcí, do kterých mu nic není........

S. Donát 23.2.2016 13:30

Zkuste si přečíst příspěvek pana Landy ještě jednou a pomaleji.

M. slavík 23.2.2016 13:32

Jo, lituji, jsem rozčílené pako..........

S. Landa 23.2.2016 13:34

V pohodě

S. Landa 23.2.2016 13:33

Auta mi pochopitelně smrdí, nicméně nevidím důvod, proč by se na tramvajových zastávkách kouřit mělo. Tam čekají i nekuřáci, zatímco kuřácké restaurace jsou provozovány pro onu menšinu kuřáků.

M. slavík 23.2.2016 13:43

Myslím, že na volných prostranstvích se dá klidně tolerovat. Možná jak kdo, žena silně přelitá parfémy, mě rozhodně vadí vic.

S. Landa 23.2.2016 13:46

Mám to stejně, nicméně měl bych o trochu větší pochopení pro zákaz kouření na veřejných prostranstvích než pro zákaz v soukromých podnicích, kam nikdy není nucený chodit.

P. Čech 23.2.2016 14:12

A jsme u toho základu. Emise výfukových plynů z automobilů škodí mnohem více než kouření a kouř z cigaret. Pokud bude zákon o zákazu kouření v restauracích přijat, měl by nějaký kuřák iniciovat schválení zákona, který by militantním nekuřákům zakazoval používat automobil. Do práce by chodili všichni pěšky, protože autobusy nebudou moci jezdit. Nekuřáci mohou jít do nekuřácké hospody, lidé se však výfukovým plynům na ulici nevyhnou. nemají na výběr! Zakazování kouření obecně je pokrytectvím nejvyššího stupně.

P. Čech 23.2.2016 13:18

Pokud Vás to otravuje, nemusíte se svobodně vyskytovat tam, kde jsou kuřáci. Prosím, tuto svobodu nebrat ani kuřákům.

P. Čech 23.2.2016 14:13

Nemáte pravdu! Mně, nekuřákovi, kouření nevadí a neotravuje mne.

P. Čech 23.2.2016 13:17

Ani o kouření to jednoznačně říci nelze, viz níže.

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...