18. června 2019 23:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kapela Kryštof ukončila spolupráci s Agrofertem. Čelila kvůli ní kritice

Hudební skupina Kryštof. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hudební skupina Kryštof. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Popová skupina Kryštof, jejíž frontmanem je zpěvák Richard Krajčo, oficiálně ukončila spolupráci s koncernem Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. Agrofert podporoval zejména hudební festivaly pořádané kapelou, takzvané Kryštof kempy.

„Je to tak, že momentálně nemáme s Agrofertem žádné závazky ani smluvní vztahy vzhledem k projektům spojeným s kapelou Kryštof,“ řekl serveru Info.cz manažer kapely Jan Lippert. Rozpad spojenectví potvrdil pro web také mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. „Je pravda, že jsme se pro tuto chvíli dohodli se skupinou Kryštof na ukončení spolupráce. Zároveň jsme se dohodli, že detaily nebudeme zveřejňovat,“ uvedl.

Zatímco na loňských pozvánkách na Kryštof kempy se ještě Agrofert objevil (a v letošním roce se festivaly nekonají), na pozvánce pro rok 2020 již jméno koncernu podle Info.cz chybí. Důvody přerušení spolupráce ale dosud nikdo neozřejmil.

Kapela i Babiš si spojenectví v minulosti pochvalovali, premiér sám Kryštof kempy navštěvoval. Skupina kvůli tomu čelila kritice některých médií i kolegů z hudební branže, například zpěváka Tomáše Kluse, s nímž v roce 2014 nazpívala hit Cesta.

Lidovky.cz