Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spor koučů: „Nepouštíš hráče!“

Česko

Reprezentační asistent Josef Jandač obvinil bosse Vítkovic. „Nehoráznost!“ vrací úder Alois Hadamczik

PRAHA První toho druhého obviňuje z nekalých praktik. A druhý zase prvního z absurdních lží.

Není to tak dávno, co Alois Hadamczik jako trenér reprezentace apeloval na kluby s uvolňováním hráčů. Teď i on sám čelí kritice, že své hokejisty z Vítkovic národnímu týmu nepouští.

Rozhořel se spor.

Spor mezi Hadamczikem a Josefem Jandačem, reprezentačním asistentem kouče Vladimíra Růžičky. „Máme to potvrzené svými zdroji. Je to věc, kterou jsem už musel ventilovat,“ řekl LN Jandač.

Před turnajem Karjala Cup, který zítra startuje zápasem se Švédy, ho k tomu donutily omluvenky brankáře Jakuba Štěpánka a beka Vladimíra Sičáka.

„Je nehoráznost, co tady Jandač plácá za bláboly!“ ostře se ohradil Hadamczik. „Je to útok na klub i na mou osobu. Nenechám se z něčeho takového podezírat.“

Štěpánek se Sičákem na včerejším srazu v Praze skutečně chyběli. Oba ale zraněni jsou.

Štěpánek obětí výměny názorů Prvně jmenovaný nedochytal páteční ligové utkání kvůli nataženým vazům v koleni. Sičák zase se sebezapřením hrál co zápas s naštípnutým prstem na pravé ruce.

Jako první o celé aféře informoval server iDnes.cz a mezi oběma trenéry to teď pořádně jiskří.

„Není pochyb o tom, že ti hráči dnes marodí. Ale já se vracím k dřívějším případům,“ podotkl Jandač.

Má na mysli hlavně případ Štěpánka, o něhož prý musel u vítkovického vedení lobbovat národní tým už na jaře před mistrovstvím světa ve Švýcarsku. A pak i v září kvůli Českým hrám, na které z Vítkovic nedorazili ani pozvaní útočníci Krenželok s Kvapilem.

V prvním případě se s 23letým brankářem původně na šampionát vůbec nepočítalo, hlavní kouč Vladimír Růžička se však pro něj na poslední chvíli rozhodl. Tehdy měl Štěpánek už zaplacenou dovolenou na Kubě a Hadamczik mu poradil, ať si ji od hokejového svazu nechá proplatit. Nebo ať zkrátka odletí.

Podruhé, dva měsíce zpět? „Byl po nemoci a neměl natrénováno. Já nikomu národní tým nezakazuju, ale je důležité, jak se hráč cítí,“ zdůraznil včera LN Hadamczik.

„Víte, jak to teď je? Ten kluk netrénuje, jen regeneruje. Jenže v hlavě má pouze reprezentaci, protože se kvůli omluvence bojí, že si do ní zavře dveře. Proto si zranění pořádně ani nedoléčil.“ Růžička: Stojím při Jandačovi Zašel ovšem dál a Jandače označil za trenérského bažanta, kterému „teče mlíko po bradě“. „To že řekl?“ rozchechtal se Jandač. „Bez komentáře...“ dodal se smíchem.

„Musím se tomu zasmát i já. Pro mě je Pepa jedním z nejlepších trenérů u nás,“ zastal se na srazu svého parťáka Růžička. „Je nezávislý, ale bavíme se o tom. Já stojím na jeho straně.“

Ještě v neděli se přitom s Hadamczikem potkal Růžička v utkání Slavie s Vítkovicemi, kdy oba stáli na svých střídačkách. „A Láďa mi neřekl, že by mu něco vadilo,“ připomněl Hadamczik.

Mává ještě jedním argumentem: totiž že jeho přímým nadřízeným v klubu je František Černík - tedy stejný muž, jenž reprezentaci dělá generálního manažera.

„Místo aby mou práci chválili, když s Vítkovicemi vedeme extraligu, jen na mě házejí samou špínu,“ posteskl si Hadamczik.

Jenže třeba Sičák se nedávno nechal slyšet, že pod ním musejí hráči nastupovat se sebezapřením. „Já Sičáka znám už za mého působení v Budějovicích. Věřím, že kdyby mohl, tak se nám neomluví,“ pronesl Jandač. „Na druhou stranu někteří s podobným zraněním hrají.“

Hadamczik hodlá vydat oficiální prohlášení, v němž se k celé kauze chce ještě jednou vyjádřit.

Těžko říct, zda si s Jandačem celou nešťastnou kauzu jednou vyříká. Oba se osobně dosud příliš neznají. A oba možná k tomu definitivně ztratili chuť.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...