Diskuse k článku: Kvůli rachejtlím útočil sekerou. Police muže vyšetřuje z pokusu o vraždu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 17
  • Poslední: 3.1. 2019 7:10
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Krejci 3.1.2019 7:10

Zakázat zákonem a tvrdě trestat jakékoli porušení. Bohužel, na bezohlednost afektovaných psychopatů nic jiného nezabere.;(

J. Novák 3.1.2019 3:08

Nejhorší na tom je, že jakékoliv zákonné omezení používání tzv. "zábavní pyrotechniky" je naprosto k ničemu, když český národ je plný bezohledných zmr.ů, kteří to odpalují kdykoliv, kdekoliv a komukoliv pod okny.

J. Novák 3.1.2019 3:00

V prosinci jsem chtěl zveřejnit "inzerát", že hledám na vánoční svátky a přes Silvestra místo v ČR, kde bych mohl strávit s rodinou dovolenou, aniž bychom byli po tuto dobu obtěžováni rachejtlemi a dalšími otravnými výbuchy. Tím "inzerátem" jsem obeslal velké množství cestovních kanceláří, ale i nejrůznějších inzertních portály. Nu, nenašel jsem, že by někde můj inzerát byl zveřejněn, což jsem více či méně ani nečekal. Co mě ale překvapilo, že se mi s nějakou nabídkou neozvala ani žádná CK. Nu, zřejmě neexistuje v ČR žádná, která by mohla můj požadavek garantovat.

I. Štípek 2.1.2019 19:56

"...tak jenom nožem a nebo sekerou..." Tomu chlapovi se nedivím.

P. Aron 2.1.2019 19:50

Rachejtle o půlnoci proč ne. Ale ty petardy od odpoledních hodin, které dělají jen šílený rámus bych zakázal. A myslím, že by to v referendu prošlo.

F. Navr8til 2.1.2019 16:44

Před pár lety, když jsem byl na procházce s malými dětmi, nám hodil nějaký magor petardu pod nohy. Kdybych měl po ruce sekyru, asi bych ho instinktivně majzl po hlavě. Sousedům zase nějaký šmejd střelil rachejtli do okna. Kdyby bylo otevřené, tak jim podpálil byt. Proto se na agresi proti pyromanům dívám nezaujatě.

J. Kodeš 2.1.2019 15:20

za brutalitu s pyrotechnikou a nedodržování zákonů půjde chlap na 20 let do vězení a spratek funkcionáře bude politikem.

J. Lehký 2.1.2019 14:43

Kdyby se tady dodržoval příslušný zákon a pyrotechnické prostředky se používaly povolené dva dny kolem Silvestra,tak by to bylo ok., jenže tady se bouchá celý advent, obchody to prodávají měsíc před vánoci i dětem, šílí z toho lidi i domácí zvířata a policie si toho ani nevšimne.! Navíc se sem vozí v Číny dělobuchy srovnatelné s těmi vojenskými a když vám ho hodí nějaký blbeček pod nohy, tak by ho v tu chvíli člověk taky přizabil..!

J. Novák 3.1.2019 2:55

A jak byste si představoval, že by si toho policie měla všimnout? Jakože by v každé ulici postával alespoň jeden policajt už někdy od Mikuláše a čekal, až se najde nějaký magor, který odpálí nějakou rachejtli, i když je to v době, kdy by to odpalovat neměl? Nu, dám vám, ale nejen vám, radu: Pokud zjistíte, že váš soused či někdo v okolí odpaluje rachejtle v době, kdy to není povoleno, zavolejte na l. 158. Pak si toho zcela jistě policie všimne. Stačí, Lehký? Ale počítám, že to neuděláte, protože jste připodělaný, že?

M. Henrik 2.1.2019 13:19

Jsem pro omezení zábavní pyrotechniky. S výjimkou (městem, firmou...) organizovaných ohňostrojů na náměstích. Ve výsledku jde jen o bohapustý hluk, smrad a nepořádek. Je tristní procházet se po parčíku, kde na každých deseti metrech leží zbytky zábavní pyrotechniky a prázdných lahví.

S. Trolljegeren 2.1.2019 13:34

Jsem pro omezení omezení.

Je tristní při každém uprdnutí přemýšlet jestli na něj neplatí nějaké omezení.

:.

J. Jonák 2.1.2019 14:16

Ač nejsem její příznivec, tak k silvestru pyrotechnika prostě patří. Jednou za rok se to dá vydržet.

S. Donát 2.1.2019 14:35

Jo, souhlas. Jednou za rok, na Silvestra, to je pěkná tradice. S dětmi také vždy nějakou tu rachejtli, fontánku, nebo římskou svíci odpálíme. Problém je v tom, že to začne bouchat těsně po Vánocích a pokračuje to do Nového roku. Týden rámusu. Zvířata se z toho můžou zbláznit. Na těch pár hodin se dá pes nadopovat něčím na uklidnění, když to špatně zvládá a nemusí se s ním nutně jít ven, ale týden to fakt nejde.

M. Henrik 2.1.2019 16:22

Máme v rodině labradora a kočku a letos z toho oba byli naprosto vystresovaní. Nejsem žádný militantní pejskař, před 10 lety bych se pyrotechniky také zastal, ale v posledních letech se mi přemíra hluku (jak sám píšete - až týden nekoordinovaného rámusu) začala zajídat. Světelná pyrotechnika ok, ale dělobuchy všech ráží bych povolil jen na vyhrazených místech - nejlépe opuštěný lom za městem.

J. Makoň 2.1.2019 15:23

Těch cca 10 minut o půlnoci ano, ale tentokrát to u nás bylo již od šesti večer. A já nyní přemýšlím, zda 15 nadlidí, tedy zastupitelů na OU může rozhodovat o stresu 2000 obyvatel.

A. Nový 2.1.2019 16:18

A měkoň chce rozhodovat o tom, že je 2000 obyvatel stresováno? :-))

J. Novák 3.1.2019 3:05

Pokud by to bylo jen na Silvestra, tak nic proti. Nějak bychom to těch pár hodin vydrželi. Ale z Prahy jsme se odstěhovali proto, že se tam střílí už někdy od Mikuláše. Tady na venkově je to sice lepší, ale někdy už od 22.12. se tu i tam výbuchy ozývají. A ti pitomci mě dostali, když včera, tedy 2.1.2019, kolem 17.00 hod. když jsme vyrazili se psem na procházku s tím, že si konečně on i my užijeme trochu klidné přírody, začali na jedné zahradě odpalovat rachejtle, které jim zřejmě zbyly od celotýdenní přessváteční střelby. No, mohu říci, že kdybych měl s sebou sekeru, tak bych se asi také neudržel. Jak říká pan prezident: Zm.di...

Najdete na Lidovky.cz