Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spořádaný člověk, říkají sousedé o obchodníkovi s jedovatou slivovicí

Slovensko

  16:40aktualizováno  16:53
UHERSKÝ BROD - Místní neskrývali překvapení, když se jméno jejich souseda Petra Veselého objevilo v policejním hlášení. Že prodával alkohol, natož jedovatý, vůbec netušili. "Je to spořádaný člověk," diví se jeden ze sousedů.
pouta - ilustrační foto

pouta - ilustrační foto foto: Shutterstock

„Výbornou domácí slivovici z vlastních švestek“ nabízel podnikavec z Uherského Brodu na internetu a vývěskách obchodních domů. Jeho pálenka ale obsahovala jedovatý metanol a způsobila otravu osmatřicetiletého muže z Boskovic i čtyř Slováků v Prešově. Nyní už je v rukou policie, která hledá všechny jeho zákazníky.

Petr Veselý býval manažerem v sázkové společnosti Synot sídlící v blízkém Uherském Hradišti, nedávno ale na internetu rozjel obchod s nábytkem a bytovými doplňky. Vedle toho ale nabízel také „jemnou a lahodnou“ slivovici kontaminovanou metylalkoholem.

Nebezpečný inzerát

Prodám výbornou domácí slováckou slivovici z vlastních švestek. Chuťově velmi jemná a lahodná, bez přidaného cukru, Obsah alkoholu 50%, rok pálení 2011.

Prodejce nabízel podezřelou slivovici na internetových stránkách Bazoš a Annonce.

Páleno legálně v pěstitelské pálenici. Košt osobně je samozřejmostí. Možno zaslat i na dobírku. Cena 230,- Kč/l. Při větším odběru možná sleva. Místo odběru Uherský Brod nebo Praha. E-mail: veselypetr@atlas.cz

Sousedé o jeho přivýdělku neměli tušení.

„Je to spořádaný člověk, ta zpráva nás dost překvapila. O tom, že by prodával alkohol, jsem nikdy neslyšel,“ řekl serveru LIdovky.cz muž žijící ve stejné ulici jako Veselý. Za pravdu mu dávají i další sousedé.

Lidovky se pokusily kontaktovat i zadrženého prodejce. „Nebudu vám k tomu nic říkat,“ řekla jen žena, která se představila jako Veselá, a položila telefon.

Veselého jméno neznají ani v uherskobrodské pálenici Na Frutě, nic jim neříká ani dřívější jméno podnikatele – Petr Pranečuk. „Je dobře, že ho policie chytla, takoví darebáci nám dělají jen špatnou pověst,“ řekl jeden ze zaměstnanců serveru Lidovky.cz.

Jihomoravská policie Veselého zadržela v sobotu. Na jeho stopu je dovedl osmatřicetiletý muž, který leží s otravou v boskovické nemocnici.

Jedovatá zásilka na Slovensko

„V současné době probíhají úkony trestního řízení. Komunikujeme se všemi odběrateli, které se nám podařilo zjistit z telefonního výpisu a výpisu e-mailové komunikace prodejce,“ uvádí k případu mluvčí policie Petra Vedrová.

Ještě v sobotu tak policie informovala své slovenské kolegy, protože jedna z Veselého zásilek mířila právě tam.

Nebezpečný inzerát

Nabídka: Prodám kvalitní jemnou slováckou slivovici z vlastních švestek. Výborná chuť I kvalita. Obsah alkoholu 50%, rok pálení 2011. Košt osobně samozřejmostí. Páleno legálně v pěstitelské pálenici.

Možnost zaslat i na dobírku. Cena 240,- Kč/l. Při větším odběru možná sleva. Místo odběru Uherský Brod nebo Praha. E-mail: slovackaslivovice@email.cz

Neoznačenou slivovicí v plastové lahvi se na oslavě v Prešově opilo osm lidí, čtyři z nich jsou hospitalizováni.

Podle ředitele prešovské nemocnice u nich ale otrava metanolem nezanechá trvalé následky.

Stav pacienta v Boskovicích je ale nadále vážný. „V neděli byl odpojen z dialýzy. Nyní je v umělém spánku. Do tří dnů se jej lékaři pokusí probudit, uvidíme s jakým úspěchem. Lék proti otravě mu byl podán hned po přijetí do nemocnice,“ řekl ČTK ředitel nemocnice Rostislav Verner.

Inzeráty na internetu i v obchodech

Veselý měl nabízet jedovatý alkohol na internetových stránkách Bazoš.cz, Inzercebazar.cz či Hyperinzerce.cz. Policie ale nevylučuje, že se jeho inzeráty mohly objevit i jinde. Slováckou slivovici nabízel také na vývěsce v obchodních domech Tesco a Kaufland v Uherském Brodě.

„Důrazně varujeme všechny, kteří si přes tyto nebo obdobné inzeráty podezřelou slivovici koupili, aby ji v žádném případě nekonzumovali a aby o tom informovali policii prostřednictvím linky 158,“ vyzývá mluvčí Vedrová.

„Pokud už destilát někdo ze zákazníků požil, měl by okamžitě vyhledat lékařskou pomoc a podrobit se vyšetření. Pokud podezřelé lahve má někdo z občanů doma, policisté jej žádají, aby je přinesl na nejbližší policejní služebnu,“ dodává jihomoravská policejní mluvčí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!