Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spořádaný člověk, říkají sousedé o obchodníkovi s jedovatou slivovicí

Slovensko

  16:40aktualizováno  16:53
UHERSKÝ BROD - Místní neskrývali překvapení, když se jméno jejich souseda Petra Veselého objevilo v policejním hlášení. Že prodával alkohol, natož jedovatý, vůbec netušili. "Je to spořádaný člověk," diví se jeden ze sousedů.
pouta - ilustrační foto

pouta - ilustrační foto foto: Shutterstock

„Výbornou domácí slivovici z vlastních švestek“ nabízel podnikavec z Uherského Brodu na internetu a vývěskách obchodních domů. Jeho pálenka ale obsahovala jedovatý metanol a způsobila otravu osmatřicetiletého muže z Boskovic i čtyř Slováků v Prešově. Nyní už je v rukou policie, která hledá všechny jeho zákazníky.

Petr Veselý býval manažerem v sázkové společnosti Synot sídlící v blízkém Uherském Hradišti, nedávno ale na internetu rozjel obchod s nábytkem a bytovými doplňky. Vedle toho ale nabízel také „jemnou a lahodnou“ slivovici kontaminovanou metylalkoholem.

Nebezpečný inzerát

Prodám výbornou domácí slováckou slivovici z vlastních švestek. Chuťově velmi jemná a lahodná, bez přidaného cukru, Obsah alkoholu 50%, rok pálení 2011.

Prodejce nabízel podezřelou slivovici na internetových stránkách Bazoš a Annonce.

Páleno legálně v pěstitelské pálenici. Košt osobně je samozřejmostí. Možno zaslat i na dobírku. Cena 230,- Kč/l. Při větším odběru možná sleva. Místo odběru Uherský Brod nebo Praha. E-mail: veselypetr@atlas.cz

Sousedé o jeho přivýdělku neměli tušení.

„Je to spořádaný člověk, ta zpráva nás dost překvapila. O tom, že by prodával alkohol, jsem nikdy neslyšel,“ řekl serveru LIdovky.cz muž žijící ve stejné ulici jako Veselý. Za pravdu mu dávají i další sousedé.

Lidovky se pokusily kontaktovat i zadrženého prodejce. „Nebudu vám k tomu nic říkat,“ řekla jen žena, která se představila jako Veselá, a položila telefon.

Veselého jméno neznají ani v uherskobrodské pálenici Na Frutě, nic jim neříká ani dřívější jméno podnikatele – Petr Pranečuk. „Je dobře, že ho policie chytla, takoví darebáci nám dělají jen špatnou pověst,“ řekl jeden ze zaměstnanců serveru Lidovky.cz.

Jihomoravská policie Veselého zadržela v sobotu. Na jeho stopu je dovedl osmatřicetiletý muž, který leží s otravou v boskovické nemocnici.

Jedovatá zásilka na Slovensko

„V současné době probíhají úkony trestního řízení. Komunikujeme se všemi odběrateli, které se nám podařilo zjistit z telefonního výpisu a výpisu e-mailové komunikace prodejce,“ uvádí k případu mluvčí policie Petra Vedrová.

Ještě v sobotu tak policie informovala své slovenské kolegy, protože jedna z Veselého zásilek mířila právě tam.

Nebezpečný inzerát

Nabídka: Prodám kvalitní jemnou slováckou slivovici z vlastních švestek. Výborná chuť I kvalita. Obsah alkoholu 50%, rok pálení 2011. Košt osobně samozřejmostí. Páleno legálně v pěstitelské pálenici.

Možnost zaslat i na dobírku. Cena 240,- Kč/l. Při větším odběru možná sleva. Místo odběru Uherský Brod nebo Praha. E-mail: slovackaslivovice@email.cz

Neoznačenou slivovicí v plastové lahvi se na oslavě v Prešově opilo osm lidí, čtyři z nich jsou hospitalizováni.

Podle ředitele prešovské nemocnice u nich ale otrava metanolem nezanechá trvalé následky.

Stav pacienta v Boskovicích je ale nadále vážný. „V neděli byl odpojen z dialýzy. Nyní je v umělém spánku. Do tří dnů se jej lékaři pokusí probudit, uvidíme s jakým úspěchem. Lék proti otravě mu byl podán hned po přijetí do nemocnice,“ řekl ČTK ředitel nemocnice Rostislav Verner.

Inzeráty na internetu i v obchodech

Veselý měl nabízet jedovatý alkohol na internetových stránkách Bazoš.cz, Inzercebazar.cz či Hyperinzerce.cz. Policie ale nevylučuje, že se jeho inzeráty mohly objevit i jinde. Slováckou slivovici nabízel také na vývěsce v obchodních domech Tesco a Kaufland v Uherském Brodě.

„Důrazně varujeme všechny, kteří si přes tyto nebo obdobné inzeráty podezřelou slivovici koupili, aby ji v žádném případě nekonzumovali a aby o tom informovali policii prostřednictvím linky 158,“ vyzývá mluvčí Vedrová.

„Pokud už destilát někdo ze zákazníků požil, měl by okamžitě vyhledat lékařskou pomoc a podrobit se vyšetření. Pokud podezřelé lahve má někdo z občanů doma, policisté jej žádají, aby je přinesl na nejbližší policejní služebnu,“ dodává jihomoravská policejní mluvčí.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...