Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sportovní legendy křtily knihu

Česko

PRAHA Legendární sportovci Josef Masopust, Jan Havel a Jiří Holeček včera v Domě knihy Kanzelsberger v Praze pokřtili publikaci novináře Přemysla Hrubého s názvem Nepomíjivý třpyt hvězd.

Každému z aktérů křtu je v knize věnována jedna z 22 kapitol, autor ale na 155 stránkách s řadou fotografií vzpomíná i na ty, kteří již nežijí; na Josefa Bicana, Ivana Hlinku, Andreje Kvašňáka, Hanu Maškovou, Františka Pláničku, Emila Zátopka a další.

„Mladí lidé znají současné sportovní hvězdy, nás již příliš ne. Proto si myslím, že je dobré ty starší úspěšné sportovce nějak připomenout,“ řekl u příležitosti křtu trojnásobný hokejový mistr světa Holeček, přezdívaný díky svému brankářskému umění Fakír. Narodil se v roce 1944 a poprvé nastoupil na ledě v sezoně 1956/57 za Tatru Smíchov. Josef Masopust přišel na svět už v roce 1931. Jako učeň působil v divizním Baníku Most (1945-1950), poté přešel do ligových Teplic. V roce 1962 byl vyhlášen nejlepším evropským fotbalistou.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...