Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Špotáková nemá čím házet. Zlatý oštěp dala Gottovi

Česko

PRAHA V dobrém rozpoložení opouštěla strahovskou větrnou hůrku, dosažená meta 67,58 metru naplnila Barboru Špotákovou (27) spokojeností. „Sice by nebylo špatné překonat svůj letošňák, ale při chřipce zase nemůžu chtít všechno,“ pravila atletka, která zůstala 65 centimetrů za svým nejlepším hodem roku z Odložilova memoriálu.

* Před týdnem při ME družstev vás potrápila střevní chřipka. Pořád nejste v pohodě?

Už tři dny mě bolí v krku a smrkám, asi mě něco kloflo při oslabení po té střevní chřipce. Ale oštěp je na tohle shovívavý, dá se závodit, není to běh na patnáct set metrů. (úsměv)

* Nejlépe vám dnes vyšel hned první pokus, třetí a čtvrtý jste vynechala. Byla jste unavená?

Neměla jsem moc energie, hodně jsem jí nechala právě v tom prvním hodu. Najednou jsem se cítila vyčerpaná, takže došlo k těm vynecháním.

* Mistrovství republiky bylo vaším šestým závodem v sezoně -kolik jich ještě před světovým šampionátem bude?

Pokud vím, tak sedmého července budu házet v Lausanne, dvacátého ve Finsku a potom ještě jednou před Berlínem. Jenom nevím, kde to bude, něco se najde.

* Strahovského výkonu jste dosáhla novým oštěpem z dílny slavného Maďara Németha. Znamená to, že jím budete házet i na mistrovství světa?

Zrovna jsem říkala trenérovi Černému, že mi vůbec nesedí, jenže ten zlatý z olympiády jsem věnovala Karlíkovi Gottovi při jeho sedmdesátinách. Takže chodím a hledám, čím budu házet...! (úsměv)

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...