Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Špotáková nemá čím házet. Zlatý oštěp dala Gottovi

Česko

PRAHA V dobrém rozpoložení opouštěla strahovskou větrnou hůrku, dosažená meta 67,58 metru naplnila Barboru Špotákovou (27) spokojeností. „Sice by nebylo špatné překonat svůj letošňák, ale při chřipce zase nemůžu chtít všechno,“ pravila atletka, která zůstala 65 centimetrů za svým nejlepším hodem roku z Odložilova memoriálu.

* Před týdnem při ME družstev vás potrápila střevní chřipka. Pořád nejste v pohodě?

Už tři dny mě bolí v krku a smrkám, asi mě něco kloflo při oslabení po té střevní chřipce. Ale oštěp je na tohle shovívavý, dá se závodit, není to běh na patnáct set metrů. (úsměv)

* Nejlépe vám dnes vyšel hned první pokus, třetí a čtvrtý jste vynechala. Byla jste unavená?

Neměla jsem moc energie, hodně jsem jí nechala právě v tom prvním hodu. Najednou jsem se cítila vyčerpaná, takže došlo k těm vynecháním.

* Mistrovství republiky bylo vaším šestým závodem v sezoně -kolik jich ještě před světovým šampionátem bude?

Pokud vím, tak sedmého července budu házet v Lausanne, dvacátého ve Finsku a potom ještě jednou před Berlínem. Jenom nevím, kde to bude, něco se najde.

* Strahovského výkonu jste dosáhla novým oštěpem z dílny slavného Maďara Németha. Znamená to, že jím budete házet i na mistrovství světa?

Zrovna jsem říkala trenérovi Černému, že mi vůbec nesedí, jenže ten zlatý z olympiády jsem věnovala Karlíkovi Gottovi při jeho sedmdesátinách. Takže chodím a hledám, čím budu házet...! (úsměv)

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...