Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Špotáková nemá čím házet. Zlatý oštěp dala Gottovi

Česko

PRAHA V dobrém rozpoložení opouštěla strahovskou větrnou hůrku, dosažená meta 67,58 metru naplnila Barboru Špotákovou (27) spokojeností. „Sice by nebylo špatné překonat svůj letošňák, ale při chřipce zase nemůžu chtít všechno,“ pravila atletka, která zůstala 65 centimetrů za svým nejlepším hodem roku z Odložilova memoriálu.

* Před týdnem při ME družstev vás potrápila střevní chřipka. Pořád nejste v pohodě?

Už tři dny mě bolí v krku a smrkám, asi mě něco kloflo při oslabení po té střevní chřipce. Ale oštěp je na tohle shovívavý, dá se závodit, není to běh na patnáct set metrů. (úsměv)

* Nejlépe vám dnes vyšel hned první pokus, třetí a čtvrtý jste vynechala. Byla jste unavená?

Neměla jsem moc energie, hodně jsem jí nechala právě v tom prvním hodu. Najednou jsem se cítila vyčerpaná, takže došlo k těm vynecháním.

* Mistrovství republiky bylo vaším šestým závodem v sezoně -kolik jich ještě před světovým šampionátem bude?

Pokud vím, tak sedmého července budu házet v Lausanne, dvacátého ve Finsku a potom ještě jednou před Berlínem. Jenom nevím, kde to bude, něco se najde.

* Strahovského výkonu jste dosáhla novým oštěpem z dílny slavného Maďara Németha. Znamená to, že jím budete házet i na mistrovství světa?

Zrovna jsem říkala trenérovi Černému, že mi vůbec nesedí, jenže ten zlatý z olympiády jsem věnovala Karlíkovi Gottovi při jeho sedmdesátinách. Takže chodím a hledám, čím budu házet...! (úsměv)

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...