Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Špotáková: Šéba byl králem večera

Česko

PRAHA Také vítězka ankety Atlet roku 2009 Barbora Špotáková považuje za vrchol sobotního galavečera v Praze pěvecké vystoupení Romana Šebrleho.

„Už dlouho se večer takhle nepovedl, užila jsem si ho,“ pravila oštěpařka, která si třetí vítězství v anketě v řadě zajistila stříbrnou medailí z mistrovství světa v Berlíně. „Ale absolutním vrcholem byl jasně Roman. Zvládl to bravurně,“ ocenila Šebrleho výkon.

„Všichni jsme věděli, že Šéba umí zpívat, on si zpívá i na tréninku, ale tohle bylo úžasné a on byl králem večera. S Péťou Svobodou jsme rozpoutali standing ovation, které se rychle ujalo, Roman si to zasloužil,“ dodala.

Že jí Šebrle sebral svým úspěchem všechnu slávu, ji vůbec nenapadlo. „Kdepak. I když to bylo tak trochu smutný, krapet to vypadalo jako loučení s kariérou,“ zdálo se jí. „Ale pak to Monika oživila, takže doufám, že se oživí i Roman,“ dala najevo svou víru a zmínila muzikálovou zpěvačku Moniku Absolonovou. Vydá se Špotáková v budoucnu v Šebrleho pěveckých šlépějích? „Spíš bych si přála, aby můj trenér Ruda Černý vyhrál příští rok mezi trenéry popáté v řadě. Udělám pro to všechno, co bude v mých silách, abych ho k tomu přinutila. Ruda zpívat umí, hraje na kytaru, je to starej countryman,“ vysvětlila osmadvacetiletá atletka, jejíž snažení bude příští rok směřovat k mistrovství Evropy v Barceloně.

Právě kontinentální šampionát je jedinou soutěží, kterou dosud nevyhrála. „Jdu do toho,“ slíbila.

Před rokem ovládla anketu výraznějším rozdílem, ale ani letos velké napětí před vyhlášením necítila. „Nikdo jiný medaili z mistrovství světa nepřivezl,“ pokrčila rameny. Také Petr Svoboda, v anketě druhý, si myslí, že koruna je ve správných rukou. „Stříbro Báry je něco výjimečného. I kdybych vyhrál všechny mítinky, ale dopadl v Berlíně hůř než ona, neměl bych mít nárok,“ pravil dlouhán, šestý z mistrovství světa, kde doběhl jako nejrychlejší překážkář bílé pleti.

***

Anketa

Atlet roku 2009

1. Špotáková (oštěp) 1274 b.

2. Svoboda (110 m př.) 1127 b.

3. Bába (výška) 953 b.

4. Škrobáková (100 m př.) 885 b.

5. Šebrle (víceboj) 667 b.

Trenér roku: Rudolf Černý

Talent roku: Jakub Vadlejch (oštěp)

Junior roku: mužská štafeta

4x100 metrů

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!