Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Po srážce vlaku a auta na Jičínsku jsou dva lidé vážně zraněni

Na přejezdu v Semínově Lhotě se srazil vlak s autem. (26. března 2023) foto: HZS Královéhradeckého kraje

V neděli dopoledne se srazilo auto s vlakem na železničním přejezdu u stanice Semínova Lhota na Jičínsku. Řidiče z vozu museli vyprostit hasiči. Vážně zraněn byl i spolujezdec z auta, ve vlaku cestovalo 5 lidí a ti jsou bez zranění. Provoz na železnici byl přerušen.
  14:50aktualizováno  15:12

„Po jedenácté hodině jsme přijali oznámení o srážce vlaku s osobním vozidlem na nechráněném železničním přejezdu v části Újezdu pod Troskami Semínova Lhota,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Šárka Pižlová.

Řidiče z vozu museli vyprostit hasiči. On i spolujezdec byli vážně zraněni, záchranáři je letecky přepravili do nemocnic v Hradci Králové a Liberci.

„Příčiny a okolnosti nehody vyšetřují dopravní policisté z Jičína,“ dodala Pižlová.

České Dráhy přerušily provoz na trati v úseku Libuň – Rovensko pod Troskami. V daném úseku zavedly náhradní autobusovou dopravu. Provoz se podařilo obnovit po 14. hodině.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: