2. března 2019 17:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Srážka kamionu a auta u Brna zablokovala dálnici D2 směrem na Břeclav

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Brno Srážka kamionu a osobního auta nedaleko Brna uzavřela dnes navečer dálnici D2 na 12. kilometru ve směru na Břeclav, sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Barbory Truksové Zuchové se lehce zranili tři lidé.

Nehoda se stala před 17:00. „Srazil se tam zahraniční kamion a osobní auto. Kamion skončil částečně mimo dálnici a také zablokoval oba jízdní pruhy. Auto skončilo v levém pruhu a ve svodidlech,“ uvedl Mikoška.

Podle něj vyteklo na dálnici asi 800 litrů nafty. „Zasypali jsme to sorbentem a dalších 200 litrů jsme z kamionu vyčerpali,“ dodal Mikoška.

Dálnice je neprůjezdná ve směru z Brna na Břeclav a dále na Bratislavu. Policie odklonila provoz na 11. exitu na Blučinu, auta se vracejí zpět na dálnici na 25. exitu v Hustopečích. Mluvčí policie Petr Zámečník předpokládal, že dálnice bude průjezdná již ve večerních hodinách. Situace se však může změnit.

Tři lidé se lehce zranili. „Měli povrchová zranění a pohmožděniny. Skončili v nemocnici,“ doplnila Truksová Zuchová. Policie se případem nadále zabývá.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz