28. dubna 2008 16:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Srážka lodí na Vltavě, člun šel ke dnu

   Policejní potápěči zasahují na Vltavě poblíž pražské nemocnice Na Františku v místě, kde se 28. dubna po srážce s výletní lodí potopil pětitunový stavební člun  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní potápěči zasahují na Vltavě poblíž pražské nemocnice Na Františku v místě, kde se 28. dubna po srážce s výletní lodí potopil pětitunový stavební člun | foto: ČTK

PRAHA Pětitunový stavební člun se dnes odpoledne srazil v Praze na Vltavě s výletní lodí. Podle informací hasičů klesl člun na dno. V okamžiku srážky byl na člunu jen jeden člověk, který doplaval na břeh. Hasiči se na hladině snažili zachytit uniklé palivo.

Nehoda, o níž informovaly servery iDnes.cz a Novinky.cz, se stala před 16:00 poblíž nemocnice Na Františku. Mluvčí pražských hasičů Vít Pernica sdělil, že hasiči na místě neprováděli žádné záchranné práce, pouze na hladině řeky zachycovali uniklou ropu.

Člun se v půl desáté večer podařilo hasičům pomocí lodního jeřábu vytáhnout. Akci, které se účastnili i policisté a potápěči, přihlížely z nábřeží u nemocnice Na Františku i desítky zvědavců.

Uvozovky dolníPříčinou srážky mohla být technická závada.Uvozovky horní

Při srážce zřejmě nebyl nikdo zraněn. Mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová potvrdila, že k nehodě lodí nevyjížděli.  

Záchranáři k nehodě nevyjížděli. Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan řekl, že příčiny srážky zkoumá vyšetřovatel z oddělení dopravních nehod.

Podle svědků se člun srazil s výletní lodí Slapy, která i několik hodin po střetu kotvila u břehu. Po celou dobu na ní přitom seděli lidé. Po sedmé hodině však výletní loď místo opustila. Zřejmě tedy neutrpěla žádnou velkou škodu.
ČTK