6. listopadu 2017 8:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Srážka tramvají v Brně si nakonec vyžádala deset zraněných

Při srážce dvou tramvají bylo 5. listopadu v Brně zraněno deset lidí. Předběžná... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při srážce dvou tramvají bylo 5. listopadu v Brně zraněno deset lidí. Předběžná... | foto: Reuters

BRNO Při nedělní večerní srážce dvou tramvají v křižovatce mezi Hybešovou ulicí a Novými Sady bylo zraněno deset lidí. Předběžná výše škody je milion korun. Na policejním webu to uvedl mluvčí Pavel Šváb.

Nehoda se stala po 21:00. Šváb uvedl, že řidič tramvaje jedoucí směrem k Hlavnímu nádraží přejel na výhybce do protisměrných kolejí, kde se čelně srazil s další tramvají. Příčinou nehody byla podle policie buď nepozornost řidiče, nebo technická závada na výhybce.

Záchranná služba večer uváděla osm zraněných, stejný počet hasiči, v tiskové zprávě později uvedli devět zraněných. Mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková řekla, že někteří byli poraněni na hlavě, někteří na nohou. „Po ošetření jsme pacienty rozváželi do brněnských nemocnic,“ uvedla.

Křižovatka byla až do půlnoci pro veškerou dopravu částečně neprůjezdná.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.