12. září 2019 14:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Srážku osobních aut na Orlickoústecku nepřežil jeden člověk. Dalších osm je zraněných, zasahoval i vrtulník

Na křižovatce u obce Týnišťko na Orlickoústecku se ve čtvrtek srazila dvě... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na křižovatce u obce Týnišťko na Orlickoústecku se ve čtvrtek srazila dvě... | foto: Twitter Policie ČR

Ústí nad Orlicí Na křižovatce u obce Týnišťko na Orlickoústecku se ve čtvrtek srazila dvě osobní auta. Jeden člověk nehodu nepřežil, dalších osm lidí se zranilo, z toho dva těžce. Dvouleté dítě skončilo v nemocnici, mladou ženu se zraněním dolní poloviny těla transportoval vrtulník. Zranění ostatních šesti byla středně těžká, řekl mluvčí záchranné služby Aleš Malý. Frekventovaná silnice I/35 je uzavřená, mezi Jaroslaví a Vysokým Mýtem je objížďka, informovala policie.

„Na místě bylo celkem devět osob, z toho osm zraněných, z toho dvě děti. Jedna osoba na místě svému zranění podlehla,“ uvedli na twitteru hasiči Pardubického kraje.

Silnice 35 je alternativní trasou z Čech na Moravu k dálnici D1. Závažná dopravní nehoda se na téže silnici stala i ve středu. Po polední srážce kamionu s dodávkou u Holic na Pardubicku tam zemřel jeden z řidičů, silnice byla uzavřená zhruba sedm hodin.

ČTK