Staal vystřelil postup Carolině v 60. minutě

NEW YORK Hokejisté Washingtonu a Caroliny vyhráli rozhodující sedmé duely prvního kola play off a postoupili do semifinále Východní konference. Washington zvítězil v úterý nad Rangers 2:1 a stal se 21. týmem v historii soutěže, který vyhrál sérii, přestože v ní prohrával 1:3 na zápasy.

Postupovou branku vstřelil necelých pět minut před koncem základní hrací doby Sergej Fjodorov. „V té situaci se toho nedalo mnoho vymyslet, proto jsem se rozhodl vystřelit,“ uvedl Fjodorov, který se prosadil střelou z pravého kruhu pro vhazování přes clonícího obránce Wadea Reddena. Ruský útočník dal svůj první gól v sérii a zároveň se v téměř čtyřiceti letech stal nejstarším hráčem, který dosáhl vítězné branky v sedmém utkání play off.

Hokejisté Caroliny dvěma góly v závěrečných 80 sekundách třetí třetiny otočili zápas v New Jersey a po výhře 4:3 uspěli stejným poměrem v celé sérii. Vítěznou branku dal Eric Staal. „Byla to skvělá střela. Celou sérii ho (Staala) nenecháváme nabrat s pukem rychlost po křídle, a teď to v takové situaci nedodržíme,“ litoval rozhodujícího okamžiku brankář Devils Martin Brodeur.

„Je to pro mě asi vůbec nejhorší vyřazení z play off v kariéře. Velké zklamání,“ řekl český forvard ve službách New Jersey Patrik Eliáš v rozhovoru pro Nova Sport. „Ani nevím, jak jsme si to mohli nechat takhle utéct. Ty poslední dvě minuty nechápu,“ kroutil hlavou Eliáš.

***

Výsledky: Washington - New York Rangers 2:1 (16. Sjomin, 56. Fjodorov - 6. Antropov). Konečný stav série: 4:3. New Jersey - Carolina 3:4 (3. Langenbrunner, 14. Pandolfo, 29. Rolston - 2. T. Ruutu, 24. Ray Whitney, 59. J. Jokinen, 60. E. Staal). Konečný stav série: 3:4.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...