Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Štajner a Baroš se trefili dvakrát

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

BERLÍN Fotbalový útočník Jiří Štajner znovu ukázal, že je v úvodu sezony ve skvělé formě.

Štajner dvěma góly zařídil Hannoveru vítězství 2:0 nad Norimberkem. Navíc ještě vybojoval penaltu, kterou ale neproměnil.

I tak má po třech kolech německé ligy na kontě tři zásahy a dělí se o čelo tabulky střelců.

Český reprezentant pomohl k úspěšné premiéře trenérovi Andreasi Bergmannovi, který v týdnu dočasně nahradil Dietera Heckinga, jenž odstoupil.

V 15. minutě si naběhl za obranu na přihrávku a lehkou tečí špičkou kopačky obstřelil z hranice vápna domácího gólmana. Krátce po změně stran Štajner vybojoval pokutový kop, kterého se sám ujal, ovšem tentokrát neuspěl. Své zaváhání napravil čtyři minuty před koncem, kdy definitivně rozhodl o první výhře Hannoveru v sezoně.

LONDÝN Manchester United deklasoval Wigan na jeho hřišti 5:0 a částečně napravil zaváhání ze středečního zápasu druhého kola anglické ligy, ve kterém překvapivě prohrál 0:1 s nováčkem Burnley. Zastřílel si i Arsenal, který porazil 4:1 Portsmouth.

Vydařený start do sezony zažívá i Chelsea s brankářem Petrem Čechem v brance. V londýnském derby porazila Everton na jeho hřišti 2:0 a i ve třetím kole zvítězila. Na tři body se však Chelsea tentokrát příliš nenadřela.

MOSKVA Český kanonýr Jan Koller si připsal sedmý gól v letošní sezoně ruské fotbalové ligy. Na domácím hřišti poslal Samaru proti Rostovu ve 49. minutě do vedení, nakonec ale skončil zápas nerozhodně 2:2. Mezi střelce se zapsal i Tomáš Necid, jehož čtvrtý gól v sezoně přinesl CSKA Moskva vítězství 2:1 nad Chimki.

ISTANBUL Útočník Galatasaraye Istanbul Milan Baroš vstřelil první dva góly v novém ročníku turecké ligy a pomohl k vítězství svého týmu nad Kayserisporem 4:1. Sedmadvacetiletý reprezentant ve 14. minutě otevřel skóre a v 89. dokonal debakl soupeře. Branku zaznamenal i stoper Erich Brabec, jehož Ankaraspor remizoval 1:1 na hřišti Gaziantepsporu.