2. července 2019 12:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Má demise byla vážně míněná, racionální řešení blokovat nebudu, řekl Staněk po schůzce s Babišem

Antonín Staněk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Antonín Staněk. | foto: ČTK

Praha Ministr kultury Antonín Staňek (ČSSD) se v pondělí sešel s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ubezpečil ho, že nebude blokovat žádné racionální řešení. Babiš by měl společně s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem jednat v úterý od 20:00 na zámku v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem o situaci na ministerstvu kultury. Sociální demokracie požaduje, aby Staňka nahradil místopředseda strany Michal Šmarda.

„Potvrdil jsem panu premiérovi, že má demise ze dne 16. 5. byla vážně míněná, a zároveň jsme měli oba velmi konstruktivní diskusi nad celou situací, kdy jsem ho ubezpečil, že rozhodně já žádné racionální řešení blokovat nebudu. Naopak,“ napsal Staněk. „Sdělil jsem mu, že dle mého názoru já nejsem pravým klíčem k řešení situace, nýbrž je to dohoda s panem prezidentem a naším předsedou. Já přeci nemohu odvolat sám sebe,“ dodal.

02.července 2019 v 08:06, příspěvek archivován: 02.července 2019 v 12:43

...Tím se hrací pole přesouvá do rukou pana prezidenta, pana premiéra a předsedy ČSSD. Je iluzorní si myslet, že mám jakoukoliv možnost toto dění ovlivnit. Nemám. Proto se na celou situaci již dívám z jistého odstupu, snažím se pokračovat v práci a nedělat “prudké pohyby”.

Prezident Zeman odmítl Staňkovu demisi přijmout a dosud nevyhověl ani návrhu na jeho odvolání, které mu na konci května poslal předseda vlády. Babiš chce v úterý Zemana přesvědčit, že i když má prezident jiné názory na Staňka a Šmardu než ČSSD, měl by jeho návrhu vyhovět. Hamáček považuje úterní jednání za zásadní pro další vývoj vlády. V pondělí zopakoval, že pokud by sociální demokracie nemohla rozhodovat o tom, kdo bude jejím ministrem, nemá smysl být ve vládě.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG - STROJÍRENSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč