4. září 2017 19:47, aktualizováno  20:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie zavřela část metra. Podezřelé zavazadlo nebylo nebezpečné, zjistil pyrotechnik

Uzavření stanice metra Můstek na lince A. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uzavření stanice metra Můstek na lince A. | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA V pondělí po sedmé hodině večer policie vydala příkaz k uzavření stanice pražského metra Můstek na zelené lince A. Stanicí se chvíli jen projíždělo, následně byl provoz zastaven mezi stanicemi Dejvická a Náměstí Míru. Nyní se provoz metra již obnovuje. Odložený kufr nebyl podle pyrotechnika nebezpečný.

„Ve stanici Můstek na trase A byl na nástupišti nalezený odložený kufr, ke kterému se nikdo nehlásil. Přijali jsme bezpečnostní opatření a na místo vyrazil pyrotechnik,“ řekl serveru iDNES.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Podle jeho slov se ale již provoz postupně obnovuje. Zavazadlo nebylo podle pyrotechniků nebezpečné. „Opatření je na místě ukončeno. Proběhla tam obhlídka odloženého zavazadla. Podle pyrotechnika se nejedná o nic nebezpečného. Provoz se vrací do běžných kolejí, a v tuto chvíli toto zprovoznění probíhá. Během pěti minut by se to mělo vrátit do normálního provozu,“ poskytl své vyjádření serveru Lidovky.cz Daněk zhruba v 20:35.

Policisté před uzavřenou stanicí
Uzavření stanice metra Můstek.

Podle webových stránek Pražské integrované dopravy (PID) byl provoz metra A na příkaz policie pozastaven v celém úseku Dejvická - Náměstí Míru.

Lidovky.cz