27. února 2015 16:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Starosta Brodu: Od policie žádný nepřijatý hovor nemám, ať ukáže číslo

Starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar (KDÚ-ČSL) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar (KDÚ-ČSL) | foto: ČTK

UHERSKÝ BROD Přestřelka mezi uherskobrodským starostou Patrikem Kunčarem a policií pokračuje. Hlava města se ohradila proti tvrzení zlínského policejního šéfa Jaromíra Tkadlečka, že se jí během policejního zásahu proti šílenému střelci pokoušel dispečer opakovaně dovolat. Kunčar tvrdí, že žádný zmeškaný hovor od policie nemá.

Během pátku policie podpořila Tkadlečkovu verzi zveřejněním detailního časového přepisu komunikace dispečera s radnicí. Vyplývá z něj, že policista se snažil Kunčarovi dovolat rovnou dvakrát, ve 13:37 a 13:45. Komunikoval také s uherskobrodskou městskou policií.

ČTĚTE TAKÉ:


Policejní verze ale podle Kunčara není pravdivá. „Zajímavé. Viděl jsem minutovník na webových stránkách policie, ale procházel jsem s našimi pracovníky můj seznam telefonátu a žádný zmeškaný hovor od policie tam nemám!“ napsal starosta serveru Lidovky.cz.

Jediné vysvětlení podle něj spočívá v tom, že operační důstojník volal na pevnou linku radnice. „Ať předloží číslo, na které volali. Ale ruku na srdce, volají až hodinu po prvním nahlášení události?!“ diví se Kunčar.

Ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Jaromír Tkadleček.

Ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Jaromír Tkadleček.

Šéf zlínské krajské policie Kunčara zkritizoval ve čtvrtek večer. „Pan starosta si bude muset nastavit nějaký jiný model komunikace se svojí městskou policií, kterou řídí. Patrně se v té době věnoval nějaké jiné činnosti, protože když já jsem řídil operační středisko, stál jsem pod televizí, kde komentoval různá dění a my jsme se mu několikrát a často snažili dovolat. Výsledek je, že byl nekomunikativní. My jsme se mu nedovolali,“ uvedl v ČT.

Podivil se také postupu radnice v Uherském Brodě při obnově zbrojního průkazu vraha Zdeňka B. Starosta totiž do médií uvedl, že muž byl v minulosti problémový. I přes to město policii napsalo, že splňuje podmínky pro nošení zbraně, a že k osobě nejsou záznamy.

Lidé přicházejí 26. února zapálit svíčky před restaurací Družba v Uherském...
Lidé zapalují svíčky za oběti útočníka Zdeňka K., který v restauraci Družba v...

„Nevím, jaký soubor informací má k dispozici pan starosta. Dotazy na městský úřad se nám vrátily s negativním výsledkem. Možná, že pan starosta má jiné záznamy, něž ty, které nám byly doručeny,“ rýpl si Tkadleček.

Starosta se ale opět brání, jeho radnice podle něj nemohla jinak postupovat. „Pan Kovář u nás oficiálně nemá žádný evidovaný přestupek, tudíž jsme policii ani nemohli upozornit,“ ohradil se.

Kritiku sklidil Kunčar také krátce po tragédii od ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) kvůli komunikaci s novináři během zásahu. Podle záznamů mluvil o muži ukrytém na toaletách pět minut před tím, než se útočník zastřelil, a mohl tak schovaného ohrozit.

„Jedním z rizik včerejšího policejního zásahu byla upovídanost pana starosty. Profesionální terorista by nad takovým online zdrojem zaplesal,“ napsal Chovanec.

Zdeněk K. vtrhl v úterý po poledni do uherskobrodské restaurace Družba, kde zastřelil osm lidí. Poté obrátil zbraň proti sobě.

Ondřej Golis

Autor

Ondřej Golisondrej.golis@lidovky.czČlánky

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.