Neděle 9. srpna 2020svátek má Roman 32 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Strana ztratila dynamiku.‘ Starosta Prahy 10 Novák vystoupil z ČSSD

Starosta Prahy 10 Vladimír Novák z ČSSD. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Starosta Prahy 10 Vladimír Novák z ČSSD. | foto: ČSSD

PRAHA Vladimír Novák, který od roku 2016 vede radnici Prahy 10, vystoupil z ČSSD. V prohlášení uvedl, že strana ztratila dynamiku a namísto obrody řeší, kdo bude mít jaké ministerstvo. V komunální politice chce pokračovat, na podzim plánuje kandidovat na magistrát na kandidátce hnutí Starostové pro Prahu.

„Strana ztratila dynamiku, nevyslyšela poslední vzkaz od voličů, nešla do opozičních lavic a neprovádí svou revitalizaci. Nyní pouze řeší, kdo bude mít jaké ministerstvo, například medializovaný případ Miroslava Pocheho,“ uvedl starosta.

Novák je starostou Prahy 10 od poloviny roku 2016, kdy se rozpadla původní koalice pod vedením Radmily Kleslové (ANO). Na městské části nyní vládne koalice TOP 09, ČSSD, ODS, Zelení, Nezávislí pro Prahu 10 a dvou nezařazených zastupitelů.

Hnutí Starostové pro Prahu, za které bude Novák v říjnových volbách kandidovat, tento týden oficiálně představilo svou kandidátku. Podle mluvčího hnutí Jiřího Wolfa bude Novák kandidovat na magistrát z desátého místa.

Na čelních místech kandidátky hnutí jsou i jiní politici, kteří v poslední době vystoupili ze svých původních stran. Jde o Jiřího Nouzu a Vladislavu Hujovou, kteří opustili TOP 09, a Ivanu Cabrnochovou, která vystoupila ze Strany zelených. Na kandidátce hnutí je řada dalších stávajících nebo bývalých komunálních politiků z pražských městských částí. V posledních volbách získalo hnutí 2,4 procenta, v osmi menších městských částech má nyní starosty.

Volby se budou letos konat 5. a 6. října. Vedle voleb na magistrát a do zastupitelstev městských částí budou voliči rozhodovat také o části pražských senátorů. Senátní volby se uskuteční v Praze 2, Praze 4, Praze 8 a Praze 12.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...