Středa 20. ledna 2021svátek má Ilona 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Starostka Prahy 21 tají vzdělání kvůli stalkerům. Mám strach z jejich agresivity, tvrdí

Karla Jakob Čechová na snímku s Karlem Schwarzenbergem z roku 2010. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karla Jakob Čechová na snímku s Karlem Schwarzenbergem z roku 2010. | foto: Facebook Karly Jakob Čechové

PRAHA Kde maturovala? A odmaturovala vůbec? Získat odpovědi od nové starostky Prahy 21 Karly Jakob Čechové je složité. O svém soukromí nechce mluvit, neboť se bojí stalkingu, kterému prý byla v minulosti vystavena.

„To je úžasné, že vás zajímají takové věci,“ reagovala novopečená starostka Čechová (TOP 09) na dotaz, na jaké škole získala maturitu. Její vzdělání se řešilo už před pondělní volbou. Tehdy odmítla odpovědět, neboť se prý bojí o své soukromí.

Před pěti lety se prý stala obětí. „Pronásledoval mě jeden zastupitel a jeho stranický kolega, nyní za stranu Patrioti,“ popsala Čechová. „Jeden z těch pánů byl za podobnou činnost odsouzen ve Spojených státech. Měla jsme strach z jejich agresivity. Nyní to přerostlo v to, že se z toho dělá veřejná záležitost,“ podotkla starostka.

Poté zavěsila s příslibem, že zavolá později zpět. K dalšímu hovoru však nedošlo. „Přečetla jsem si teď vás článek a nemám, co bych dodala,“ reagovala Čechová pomocí SMS zprávy na text, který server Lidovky.cz v pondělí přebral od ČTK. Dále už starostka na zaslané otázky nereagovala.

Čechová údaje o dosaženém vzdělání tají s vyslvětlením, že bedlivě střeží své soukromí, řadu osobních údajů včetně telefonního čísla jde ale získat po pár minutách vyhledávání na internetu.

Spolupráce s důstojníkem SNB

Nová koalice také mimo jiné spolupracuje s kontroverzním politikem Janem Slezákem (ČSSD). Ten měl být při Palachově týdnu v lednu 1989 důstojníkem pohotovostního pluku SNB. Slezák se brání, že jen plnil rozkazy svých nadřízených. „Když to nevadilo v předchozích letech, tak nevím, proč by se teď mělo něco měnit. Funkci jsem vykonával i před čtyřmi lety, takže nevím, jak by se to změnilo s ohledem na moji minulost,“ hájí se po volbách před kritikou.

Jan Slezák (ČSSD)

Jan Slezák (ČSSD)

Koalici utvořila na Praze 21 ČSSD, TOP 09, Otevřený Újezd, Pro Prahu, Strana svobodných občanů a dvě nezávislé kandidátky poté, co zastupitelé odvolali starostu Zdeňka Růžičku (ANO) a další dva radní. Současná koalice disponuje nyní 10 hlasy ze 17. Pod novou starostku Prahy 21 navíc spadá Újezd nad Lesy, Klánovice, Běchovice a Koloděje.

Celý rozhovor s Karlou Jakob Čechovou

Proč jste odmítla odpovědět na to, kde jste maturovala?

To je úžasné, že vás zajímají takové věci. Odmítla jsem to z toho důvodu, že jeden zastupitel a jeho stranický kolega, nyní za Patrioty, mě pronásledovali. A z toho důvodu se před těmito pány nechci vyjadřovat a snažím se je zahnat tam, aby mé osobní věci nenarušovali. Jeden z těch pánů byl za podobnou činnost odsouzen ve Spojených státech. Měla jsem strach z jejich agresivity. Nyní to přerostlo v to, že se z toho dělá veřejná záležitost.

Jde spíše ale také o to, že zastupitel by měl být transparentní a pokud odmítá sdělit, kde maturoval, tak to budí otázky...

To vůbec nerozporuji.

Takže i tak nechcete říct, kde jste získala maturitu?

Odpověděla jsem vám na tu otázku. (Někdo začal mluvit na telefonující starostku) Počkejte chvilku. Prosím vás, musím se tady na něco zeptat sekretářky. Zavolám vám. (Hovor byl přerušen)

O patnáct minut později:

Zpráva SMS: Přečetla jsem si teď vás článek a nemám, co bych dodala.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!