Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Starostovi odebrala policie DNA kvůli prodeji louky. Jde o šikanu, stěžuje si

Česko

  11:15
JIHLAVA - Starosta Ježené na Jihlavsku Petr Červinka se ohradil proti postupu policie, která mu odebrala stěr DNA a otisky prstů a pořídila profilové fotografie. Informuje o tom úterní Jihlavský deník. Červinka podle policie prodal obecní louku místnímu podnikateli bez řádného schválení zastupitelstvem.

Městský úřad Chyše - ilustrační foto. foto:  František Vlček, Lidové noviny

Policie ho stíhá za zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinností při správě cizího majetku. Hrozí mu trest od šesti měsíců do pěti let vězení.

„Jak má DNA souvisí s prodejem obecní louky, tomu opravdu nerozumím,“ uvedl Červinka, který proti postupu policie podal oficiální stížnost. Podle jeho obhájce jde ze strany policie o šikanu a hrubý zásah do osobnostních práv obviněného, uvádí list. Policie se podle mluvčí Dany Čírtkové nebude kvůli pokračujícímu vyšetřování k procesním úkonům vyjadřovat.

Podle Deníku je otázkou, proč policie nepostupovala podobně u dalších případů. Například náměstek hejtmana Libor Joukl a ředitel krajských silničářů Jan Míka (oba ČSSD), kteří byli obviněni ze zmanipulování zakázky na nákup sypačů, podobnou zkušenost jako Červinka nemají.

Deník už dříve uvedl, že starosta prodal louku na přelomu let 2014 a 2015 podnikateli Pavlu Klvaňovi. Louka, vedená jako ostatní plochy, má hodnotu zhruba 270.000 korun. Podnikatel ji od obce koupil za 1,3 milionu korun. Deník uvedl, že vyšetřovatelé pracují s verzí, že prodejem louky se obec do budoucna připravila o plochu vhodnou na stavební parcely. V případě změny územního plánu by pozemek údajně mohl mít hodnotu až 20 milionů korun.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR CALL CENTRA

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 30 000 Kč

Mohlo by vás zajímat