13. prosince 2017 19:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Starší žena se zbraní přepadla poštu v Hradci Králové, odnesla si desítky tisíc korun

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto:  František Vlček, MAFRA

HRADEC KRÁLOVÉ Policie pátrá po přibližně šedesátileté ženě v obnošeném oblečení, která ve středu krátce před polednem přepadla v Hradci Králové v Labské kotlině poštu. Žena pohrozila zaměstnankyni pošty pistolí a ta ji pak vydala hotovost, sdělila Iva Kormošová z Krajského policejního ředitelství v Hradci Králové.

„Těsně před polední pauzou došlo v Hradci Králové v ulici Fráni Šrámka k přepadení pošty. Starší žena přistoupila k přepážce se zbraní v ruce a s papírkem, na kterém měla napsán požadavek o vydání peněz bez konkrétní částky. Zaměstnankyně pošty ženě vydala hotovost v řádu několika desítek tisíc korun,“ uvedla Kormošová.

Hledaná žena je vysoká 160 až 165 centimetrů, na sobě měla tmavý zimní kabátu, z kterého ji vyčnívala šedá kapuce. „Na hlavě měla tmavou pletenou čepici, kolem obličeje tmavou šálu a na očích brýle se slabými kovovými obroučkami,“ dodala Kormošová.

Jakékoli informace k případu mohou lidé volat na bezplatnou linku 158. Pachatelce hrozí za loupež až deset let vězení.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz