Středa 16. června 2021svátek má Zbyněk 28 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Stát plánuje ‚velkou doučovací operaci‘. Školství mají po pandemii přivést k životu napumpované miliardy

Výuka na dálku jen prohloubila rozdíly, které už tak panovaly mezi českými žáky. Deset tisíc z nich se do distančního vzdělávání vůbec nezapojilo, dalších padesát tisíc s problémy. Rozdíly se ale projevily i tam, kde se školáci pravidelně do vyučování v online prostředí připojují. Až se děti vrátí do lavic, bude jeden z největších úkolů vyrovnat se s takto různorodým kolektivem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vlasák 25.3.2021 14:41

Totální utopie a další tunel na státní kasu (potažmo tedy naše daně). Vydělají si organizátoři pochybných módních kurzů pro pedagogy. A děti z dysfunkčních rodin, které uzavřením škol zaostávají nejvíce, jejich rodiče zajisté do nějakých hodin navíc nepošlou. Ona je u nich problémem i školní docházka ve stávajícím rozsahu. Vědomí významu vzdělání je v řadě problémových rodin zcela minimální.:-(

P. Nemec 28.3.2021 8:28

R^

V. Gryc 25.3.2021 13:45

tisíce parazitů na mš si mnou ruce

M. Adamec 25.3.2021 12:40

Jen pumpujte, pumpujte. Není paní Valachová z ČSSD? Státní dluh budeme splácet všichni, tedy já už ne.[>-];-O

M. Horák 25.3.2021 11:35

Děsí mě 4. bod probgramu. Co znamená " studijní programy v rychle se rozvíjejících odvětvích, které jsou zároveň společensky významné"?

Budou přibývat dotace pro humanitní obory sociologie, politologie a gender studies, aby měli další osoby korektní levicově-aktivistický pohled na svět?

Dal bych to do technických oborů, medicíny a farmacie. Ale to asi není takto míněno.

P. Fiala 25.3.2021 10:57

Na mě působí jako velkolepé vyhazování peněz. Mám pocit, že je třeba začít přecházet na volno-tržní školství. To školství, co je teď stejně platíme skrz daně, ale místo vzdělání dětí, z velmi části platíme přebujelou byrokracii a dotaci na nesmysly.

P. Sedláček 25.3.2021 10:10

Proč dělat něco jednoduše, když to jde složitě a bez zbytečně vynaložených dalších prostředků. Kantoři určí, kdo potřebuje doučit a ten si prostě ročník zopakuje. Organizačně se to dá jistě zvládnout![>-]

S. Ševeček 25.3.2021 9:16

oživit? když si učitelé zvykli jet na půl plynu ?

J. Pavelka 25.3.2021 12:52

Všichni? Máte dokonalý přehled? Mnohým kantorům kvalitní příprava zabere mnohem více času, třeba jeden a půl plynu. Od piva do toho asi objektivně příliš nevidíte.

P. Čech 25.3.2021 8:51

Žádné peníze, a ty od EU již vůbec, nenapraví to, co napáchala vláda zavřením škol. Ono totiž takový diletantský krok napravit nelze ani při sebevětší vůli. A penězmi již vůbec. Podle mne se školy zavírat neměly vůbec. Stačilo naočkovat učitele jako první a možná děti testovat.

A. Stařec 25.3.2021 10:22

Ze stranického tisku ODS?

M. Starý 25.3.2021 8:39

Děti rodičů, kteří pracují, zejména těch, kteří pracují těžce, mají motivaci žít lépe než jejich rodiče. Tito rodiče svým dětem podmínky pro vzdělávání jistě vytváří. Děti rodičů, kteří žijí jen ze sociálních dávek takovou motivaci nemají.

J. Koutský 25.3.2021 8:45

Jak to víte?8-o

P. Čech 25.3.2021 8:55

V situaci, kdy zaměstnavatelé zoufale shánějí zaměstance nemá být většina t.zv. sociálních dávek vůbec poskytována. Jsou jimi totiž jen vychováváni lenoši, práce se štítící. Prostě a jednoduše socanský přístup.

P. Novak 25.3.2021 8:00

Stá t jsme my všichni. To utrácení miliard plánuje vláda.

P. Čech 25.3.2021 8:57

Stát bychom byli my všichni, pokud by většina podporovala konání našich státních představitelů. A právě toto zde chybí. Tudíž stát nejsme my všichni, stát jsou politické strany a hnutí a snad jejich příznivci. Těch rozhodně většina není.


Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

Fotbalista Tomáš Souček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

Antikoncepce: Jaký vliv má na zdraví popisuje MUDr. Alexandr Barták. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....