Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stát nevymáhá po Starkovi 40 milionů, které má zaplatit

Česko

  7:00
PRAHA - Fotbalový boss Jaroslav Starka a s ním spjatý prvoligový klub Marila Příbram mají velké štěstí. Přestože po nich už více než tři a půl měsíce může český stát požadovat zaplacení více než čtyřiceti milionů korun, dosud se k tomu nikdo nemá.

Jak je to možné? Zajištění peněz si totiž úřady přehazují jako horkou bramboru. Zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, pod který agenda spadá, tvrdí, že k vymáhání nemají zákonný důvod.

Směnky se Starkovým podpisem našla policie v roce 2005 v domě podnikatele Radovana Krejčíře. Vymáhat je úřad začal kvůli případnému propadnutí majetku uprchlíka ve prospěch státu pro jeho trestnou činnost. "O dalším postupu v případě směnek musí rozhodnout Městský soud v Praze," tvrdí mluvčí úřadu Jana Renerová.

Představitelé soudu ale mají jiný názor. Podle mluvčí Martiny Lhotákové nemusí státní úředníci čekat, jak dopadnou jednotlivá řízení s Krejčířem, a můžou jednat samostatně.

"Nikdo z našich tří soudců, kteří Krejčířovy kauzy dělají, o žádných směnkách vůbec nic neví," sdělila včera. Sám Starka tvrdí, že směnky jsou neplatné. Vloni 13. listopadu ale vrchní soud označil první ze směnek, na 44 milionů, za platnou. Od té doby mohou úředníci požadovat její zaplacení. Zatím se ale za více než čtvrt roku nerozhoupali. Nepokusili se o to ani sami a neoslovili ani městský soud.

Celý článek a další informace o Starkovi a Krejčířovi najdete v pátečním vydání deníku


Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat