Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stát vymáhá na Starkovi Krejčířovy miliony

Česko

  20:54
PRAHA - Český stát vymáhá pro uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře bezmála padesát milionů korun na fotbalovém funkcionáři Jaroslavu Starkovi a společnosti Marila Příbram. Důvodem jsou dvě směnky, které byly objeveny v Krejčířově černošické vile při zásahu policejního komanda v roce 2005.

Právě toto vymáhání může být jedním z motivů schůzky Starkova advokáta a přítele Julia Kramariče s uprchlým Krejčířem minulý týden v Johannesburgu.

Kramarič totiž LN potvrdil, že na místě projednával obchodní věci obou podnikatelů. Starka, kterého policie delší dobu viní z únosu a smrti Krejčířova otce Lamberta, však jakékoli současné obchodní styky sKrejčířem popřel.

Vymáháním směnek se přitom již několik měsíců zabývá česká justice. Platnost směnek na 3,2 milionu a 44 milionů posuzovali soudci jednotlivě.

V obou případech středočeský krajský soud již rozhodl v neprospěch Starky a Marily. Vrchní soud v Praze v případě nižší sumy nedávno verdikt potvrdil, v případě druhé směnky mají soudci napravit pouze drobnou formální chybu.

„Jedná se o takzvané směnečné platební rozkazy. V obou případech pana Starku a Marilu žaluje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových,"  sdělila LN místopředsedkyně krajského soudu Lenka Ceplová.

Další podrobnosti o vymáhání směnek Radovana Krejčíře čtěte ve středečním vydání deníku

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat