Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

‚Superlékař‘ na Pardubicku vyočkoval přes 3600 dávek. Použil fintu, aby obešel podle něho nevlídně nastavený systém


Radoslav Svoboda | foto: archiv

Premium Rozhovor
Různé potíže v dodávkách vakcín takřka vyšachovaly ze hry praktické lékaři, ti přitom měli být důležitou součástí strategie očkování proti covidu-19. Radoslavu Svobodovi, praktickému lékaři z Pardubického kraje, se přesto podařilo vyočkovat už přes 3600 dávek. Dokázal to prý jen díky tomu, že si svou ordinaci nechal zaregistrovat jako očkovací místo. „Státem nastavený systém není vlídný ani k pacientům,“ říká pro Lidovky.cz.

Celý článek je běžně jen pro členy

Blahopřejeme, tento článek vám někdo otevřel.

Aktivovat členství

Lidovky.cz: Co si myslíte o situaci okolo očkování a o zapojení praktických lékařů? Zaznívají názory, že mezi centry a ordinacemi vznikla propast, souhlasíte?
Zdá se mi, že z očkování – tedy z odborné záležitosti – se stala věc politická. My praktičtí lékaři jsme doufali, že se stát ve věci vakcinace opře o nás, protože očkujeme i spoustu jiných látek a rozumíme tomu. Stát však celý proces velmi zbyrokratizoval a začal vytvářet očkovací centra na úkor nás, praktiků. I proto jsem u sebe očkovací centrum zřídil. Mám ordinace v Železných horách, na pomezí krajů Středočeského, Pardubického a Vysočiny. 

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat