Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Statisícové odměny i tajné dohody. Co ukázala už dříve zveřejněná komunikace?

Česko

  17:17
PRAHA - Premiér Bohuslav Sobotka není zdaleka jediný, jehož soukromá korespondence se dostala na veřejnost. Uniklé e-maily či sms zprávy už zažila řada českých politiků. Ukázaly například na stotisícové odměny pro Radmilu Kleslovou či chování Mirka Topolánka vůči novinářům. A nejen to.

Mirek Topolánek na kongresu v roce 2008 funkci předsedy ODS obhájil. Podaří se to i Petru Nečasovi (vlevo)? foto:  František Vlček, Lidové noviny

Tajné dohody po e-mailu

Adriana Krnáčová na úterním zastupitelstvu. Pražské opozici se primátorku...

V březnu loňského roku musela svou e-mailovou poštu vysvětlovat pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Věc se týkala sporu kolem Škodova Paláce, kde se město u soudu snaží srazit předražený nájem a dojenat nižší cenu.

Podle serveru Neovlivni.cz se totiž pražská primátorka tajně dohadovala se zástupkyní vlastníka Škodova paláce Abigail Schaeffer. Kromě doporučení na výměnu právníků, jinak se smír konat nebude, zaslala protistrana Krnáčové rovnou i seznam vhodných advokátních kanceláří. A právě tuto komunikaci Krnáčová omylem zaslala na adresu opozičního zastupitele.

Kolik bere Kleslová

Kleslové platí ČEZ 100 tisíc měsíčně. Nebudu to řešit, vzkázal Babiš

O pár měsíců později se na světlo veřejnosti dostala zase korespondence mezi bývalým náměstkem ministra financí Lukášem Wagenknechtem a jeho kolegů z dozorčí rady ČEZ. Wagenknecht chtěl informace o smlouvě, kterou polostátní společnost uzavřela s Radmilou Kleslovou (ANO), a na základě které politička za hnutí ANO inkasovala od energetického gigantu 100 tisíc měsíčně.

Klausova emigrace

Miloš Zeman při sobotní debatě 15. 11 se svým předchůdcem ve funkci Václavem...

„Vy tedy volíte knížete? Já budu v případě jeho zvolení uvažovat o emigraci.“ Tuto sms zprávu zaslal v období vůbec první přímé volby prezidenta Václav Klaus.

Dosluhující hlava státu ji odeslala příteli (redakce jeho totožnost zná, kvůli tlaku ji však nezveřejňuje) poté, co se dozvěděl, že jeho známý se chystá vhodit hlas pro Karla Schwarzenberga. Klaus se už v minulosti několikrát vyjádřil, že svým hlasem hodlá naopak podpořit Miloše Zemana.

Silou, Kaťuško

Kateřina Jacques a Martin Bursík

Při prezidentské volbě v roce 2008 na sebe zase upoutali pozornost tehdy členové vládní Strany zelených Martin Bursík a Kateřina Jacques.

Tehdy Bursík svou stranickou kolegyni Olgu Zubovou označil za „krávu“. „Ona ta kráva nás už ani neumí oslovit. To je neuvěřitelný. Donutíme je ke spolupráci - silou, Kaťuško. Políbení, Martin,“ napsal Bursík v e-mailu, který adresoval své přítelkyni Jacques. Omylem ho však zaslal přímo Zubové.

Prázdný a falešný Topol

Po falešném a prázdném Topolovi jsou tu Nečasovy bezcenné a špatné návrhy

Když v prosinci roku 2002 měla Občanská demokratická strana pravidelný kongres, došlo na něm i na volbu předsedy strany. Už od počátku byl favoritem Petr Nečas, který si ovšem nakonec na křeslo šéfa partaje musel počkat.

O dva hlasy ho totiž porazil senátor Mirek Topolánek, v té době ještě nepříliš výrazná tvář hlavní pravicové strany. Po Topolánkově projevu na sebe ovšem strhl pozornost odcházející předseda Václav Klaus. Novinářům se tehdy podařilo vyfotit SMS zprávu, kterou tehdy psal: „Prázdný a falešný Topol.“

Topolánkovy mr*ky

V červnu roku 2011 zaslal Mirek Topolánek sms zprávu plnou vulgárních výrazů jedné novinářce, která se ho ptala na finanční záležitosti. Zajímalo ji, za co synovi Tomášovi pořídil luxusní BMW a z čeho mu platí školné na soukromé škole.

Vulgární Topolánek urážel novinářku: Mr*ka nemá pohlaví

Odpověď na tento dotaz přišla od Topolánka opravdu svérázná: „Nečtu ty vaše sra*ky a lži nekomentuji. Žádná z těchto „mr*ek“ se neodváží sama a beze svědků přiblížit na pět metrů,“ napsal v sms zprávě Topolánek. Tím však smršť nadávek nekončila: „To mi stačí. Respekt! To že české mr*ky útočí řadu let na mé rodinné příslušníky, to je vaše vizitka, ne moje. Pokud se chcete štvanice zúčastnit, pozorně si odkrokujete pět metrů. Mr*ka totiž nemá pohlaví,“ ukončil nakonec.

Autor:

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...