Statistiky a ohlasy na utkání 31. kola O2 extraligy

Sparta-Třinec 5:4sn

Branky a nahrávky: 8. Gulaši (D. Výborný, Kratěna), 12. Ton (Jan Hanzlík, Kratěna), 18. Langhammer (Netík, Vykoukal), 49. Broš (Podlešák), rozhodující sam. nájezd Kratěna - 6. Kanko (Polanský, V. Polák), 54. Peterek (Kanko, V. Polák), 55. D. Květoň (Malec), 60. Balej (V. Polák, D. Moravec). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:4, navíc Broš (Sparta) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4777. Třetiny: 3:1, 0:0, 1:3 - 0:0.

Marian Jelínek (Sparta): „Jsme zklamaní. Za některé porážky se i děkuje, toto vítězství je ale zase takové, že se za něj nedá chválit, ale spíše se omluvit divákům.“ Antonín Stavjaňa (Třinec): „Bod je pro nás hodně cenný a domácí musí hodně litovat.“

Kladno-Pardubice 5:4sn

Branky a nahrávky: 3. Valský (Frolík), 23.

Kalla (Horna), 24. Tomajko (Patera, Nádašdi), 45. Horna (V. Novák, Kalla), rozhodující sam. nájezd Bělohlav - 15. Starý (Kolář I, Havíř), 34. Somík (Kolář II, Tvrdík), 37. Koukal, 56. Starý (Čáslava). Rozhodčí: Hodek - Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:6, navíc Čáslava (Pardubice) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2140. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:1 - 0:0.

Petr Kasík (Kladno): „Přišli jsme o bod. Nesmí se stávat, abychom ztráceli takové zápasy doma. Potřetí jsme vyhráli až po samostatných nájezdech.“ Jiří Seidl (Pardubice): „Celý zápas jsme dotahovali, což nás stálo spoustu sil.“

Litvínov - Karlovy Vary 5:4

Branky a nahrávky: 21. Lukeš (Kubát), 23. V. Hübl (Kubinčák), 28. Šlégr (Švarný), 28. Bahenský (Punčochář), 45. Lukeš (Reichel, Šlégr) - 6. Pech (Jiří Hanzlík), 8. Kumstát, 13. Skladaný (Němec), 35. Košťál (Dobroň, Kumstát). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Jelínek.

Vyloučení: 8:6, navíc Čutta (K. Vary) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4917. Třetiny: 0:3, 4:1, 1:0, Petr Rosol (Litvínov): „Půl zápasu jsem si připadal jako za starých časů, když tady hrály Košice. Byl to neuvěřitelný blázinec.“ Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): „Nezvládli jsme vstup do druhé třetiny. Zbytečně jsme se rozklepali a soupeř zápas otočil.“

Znojmo-Zlín 4:3

Branka a nahrávka: 17. Haman (Plášek), 23. J. Svoboda (R. Procházka, Demel), 36. Dopita (J. Mrázek), 41. Selingr (Dopita) - 30. Hamrlík z tr. střílení, 42. Rachůnek (Kollár, Bořuta), 59. Kollár (Balaštík, Leška). Rozhodčí: Pešina - Prchal, Čížek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 2324. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:2.

Václav Baďouček (Znojmo): „Místo toho, abychom si vedení v klidu pohlídali, jsme si utkání zbytečně zkomplikovali.“ Zdeněk Venera (Zlín): „Potrestali jsme se za nevyužité šance, které jsme si vypracovali.“

Liberec - Mladá Boleslav 4:3

Branky a nahrávky: 4. P. Nedvěd (Nedorost, Jiruš), 26. Bartovič (Podkonický), 32. Podkonický (P. Nedvěd, Šimánek), 46. Podkonický (Harant, Kašpařík) - 1. Rod (Bauer, Sýkora), 15. Boháč (Důras), 40. Barinka z tr. střílení. Rozhodčí: Hribik - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:10, navíc P. Nedvěd 10 min. -Kazionov 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5327. Třetiny: 1:2, 2:1, 1:0.

Filip Pešán (Liberec): „Utkání mělo tentokrát velký náboj. Hosté se svojí nedisciplinovaností v závěru připravili o možnost získat nějaké body.“ Jiří Šejba (Ml. Boleslav): „Zápas ovlivnil zákrok Nedvěda na našeho hráče. Petr asi ví, co jej bude čekat v Boleslavi...“

Čtvrteční předehrávka: Plzeň - České Budějovice 3:2 Příští program - neděle 32. kolo: 16:30 Karlovy Vary - Slavia, 17 Pardubice - Třinec, Zlín - Liberec, Sparta - Znojmo, Vítkovice -Plzeň, České Budějovice - Kladno, 17:30 Mladá Boleslav - Litvínov.