Středa 10. dubna 2024, svátek má Darja

Statistiky a ohlasy na zápasy 14. kola O2 extraligy

Slavia - Č. Budějovice 2:1sn

Branky a nahrávka: 22. Bednář (Červenka), rozh. nájezd Vondrka - 42. Vak. Rozhodčí: J. Kubeš - Prchal, Čížek. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3652. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:0.

Jiří Kalous (Slavia): „Celý zápas byl svižný, i v prodloužení se bruslilo nahoru dolu ve vysokém tempu.“ Ernest Bokroš (ČB): „Bylo to jedno z mála utkání, po kterém mohu jako trenér říci, že hráčům nemám co vytknout. Jediné, co je pro nás problém, je vstřelení gólu.“

Zlín - Plzeň 4:3

Branky a nahrávky: 25. Köhler (Leška), 43. Mokrejš (Andrašovský), 45. Kollár (Nosek, Rachůnek), 46. M. Pšurný (F. Čech) - 5. Důras (Vampola), 17. Důras (Vampola), 25. M. Dvořák (Kovář). Rozhodčí: Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 4086. Třetiny: 0:2, 1:1, 3:0.

Zdeněk Venera (Zlín): „Obrat je pro mě až neskutečný. Mužstvo se ani za značně nepříznivého stavu nezlomilo. Stálo při nás i štěstí.“ Milan Razým (Plzeň): „Zápas se nehodnotí dobře. Byli jsme jasně lepší. Utkání jsme si prohráli sami.“

Kladno - Liberec 3:1

Branky a nahrávky: 9. Patera (Martin Procházka), 14. Patera (Hájek, Martin Procházka), 21. Diviš (Patera) - 52. P. Nedvěd (Derner). Rozhodčí: Hribik - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:6, navíc Zíb (Liberec) 10 min.

Bez využití. Diváci: 2829. Třetiny: 2:0, 1:0, 0:1.

Petr Kasík (Kladno): „Dostali jsme se do tříbrankového vedení, ale v závěru jsme měli obavy, ale Kopřiva nás znovu podržel.“ Dušan Gregor (Liberec): „Jsem rozladěn, protože pokud nepůjdeme do zápasu se stoprocentním nasazením od první minuty, nemůžeme uspět. První dva góly byly hodně laciné.“

M. Boleslav - Vítkovice 3:0

Branky a nahrávky: 18. Schnabel (Benda, Kubeš), 40. M. Čech (Marušák), 50. P. Barinka (M. Čech, Tomas). Rozhodčí: Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:8, navíc Schnabel (Mladá Boleslav) 10 min. Bez využití. Diváci: 3940. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0.

Jiří Šejba (MB): „Zatímco v minulých duelech jsme se nevyvarovali chyb, nyní konečně vše vyšlo.“ Zdeněk Moták (Vítkovice): „Nás srazily přesilovky, když jsme nedokázali využit ani jednu. Chyběl nám důraz.“

Pardubice - K. Vary 5:3

Branky a nahrávky: 4. Čáslava (Píša, Pucher), 30. Cetkovský (Somík), 52. Tvrdík (Pivko, Divíšek), 55. Pivko z trestného střílení, 56. Tvrdík (Pivko, Štrbák) - 2. Skladaný (Kumstát), 17. Kumstát (Řezníček, Skladaný), 36. Skuhravý (Dej, Němec). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 8160. Třetiny: 1:2, 1:1, 3:0.

Jiří Seidl (Pardubice): „Smekám před kluky klobouk, že to ve třetí třetině obrátili. Asi jsme měli i více fyzických sil." Mikuláš Antonik (KV): „Bohužel v závěru třetí třetiny jsme zkolabovali ve hře okolo brankoviště.“

Třinec - Znojmo 5:3

Branky a nahrávky: 8. D. Květoň (Peterek, Martynek), 14. D. Květoň (Peterek, Vosátko), 28. Peterek (Rangl), 56. Polanský (Peterek, Malec), 58. Vosátko (Peterek, Malec) -29. Selingr (Rýgl), 33. Mojžíš, 51. Bičánek (Dopita). Rozhodčí: Hradil - Kalivoda, Pavlovič. Vyloučení: 4:8, navíc Bičánek 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 2547. Třetiny: 2:0, 1:2, 2:1.

Jiří Juřík (Třinec): „Za stavu 3:0 mělo být utkání rozhodnuté.“ Václav Baďouček (Znojmo): „Když musíte utkání dohrávat ve třech, těžko se dá pomýšlet na úspěch.“

Další kolo - úterý: Vítkovice - Č. Budějovice (17), Litvínov - Třinec, Plzeň - M. Boleslav, Znojmo - Kladno (vše 17.30), Liberec -Sparta, K. Vary - Zlín (oba 18), Slavia - Pardubice (18.15).

14. HC Znojemští Orli 13 2 1 1 9 27:41 9

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.

Události kola

*Famózní zlínský obrat. Hokejisté Zlína prohrávali 0:3, ale ve třetí třetině dokázali utkání s favoritem nečekaně otočit.

* Kraft se dočkal. Největší slávistická letní posila se konečně zapojila do hry. Milan Kraft si totiž v přípravě poranil rameno a poprvé si zahrál až včera proti Českým Budějovicím.

Hvězdy kola

1. Jan Peterek (Třinec) – Třinecké ofenzivní eso si podmanilo duel se Znojmem. Peterek jednu branku vstřelil a na další čtyři přihrál. 2. Pavel Patera (Kladno) – Kladenský kapitán měl prsty ve všech třech brankách v zápase proti Liberci (3:1). 3. Jan Chábera (MB) – Proti vítkovickým střelcům se postavil jako zeď a vychytal čisté konto.