Statistiky a ohlasy na zápasy 4. kola hokejové O2 extraligy

Třinec-Liberec 1:2

Branky a nahrávky: 22. Polanský (Andersons, D. Květoň) - 32. Klimenta (Jareš, Podkonický), 33. Pletka (Kašpařík). Rozhodčí: Fraňo - Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:11, navíc Peterek (Třinec) 10 minut. Bez využití. Diváci: 2946. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:0.

Antonín Stavjaňa (Třinec): „ Liberec měl šance z protiútoků, my po kombinacích.“ Dušan Gregor (Liberec): „Moc jsme vítězství potřebovali. Milan Hnilička má určitě zdravotní problémy. Dáme mu týden volno.“

Mladá Boleslav - Kladno 1:2

Branky a nahrávky: 50. Boháč (Bauer) - 8. Martin Procházka (Patera), 54. Bělohlav (Patera, Diviš). Rozhodčí: Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Tenkrát (Kladno) 5 min. a do utkání. Bez využití. Diváci: 3984. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1.

Jiří Šejba (Mladá Boleslav): „Je bohužel vidět, co znamená nedávat v přesilovkách góly. Mohli jsme mít za uplynulé zápasy klidně pět až sedm bodů.“ Zdeněk Müller (Kladno): „Dvě třetiny jsme byli pod tlakem. Čtyřikrát jsme hráli dvojnásobné oslabení a ani jednou jsme neinkasovali.“

Karlovy Vary - Plzeň 0:3

Branky a nahrávky: 32. Vlasák (Benák, Kracík), 39. Kracík (Straka), 60. Straka (Vlasák). Rozhodčí: Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. Diváci: 4145.

Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1.

Mikuláš Antonik (K. Vary): „Chyběl důraz, neodrážely se k nám puky a ani pohyb nebyl ideální.“ Pavel Hynek (Plzeň): „Důležité bylo, že jsme přečkali desetiminutový tlak soupeře a pak jsme dokázali využít přesilovku.“

Zlín-Vítkovice 4:3

Branky a nahrávky: 7. Rachůnek, 21. Matějka, 33. Balaštík (Galvas, Hamrlík), 54. Köhler (Hamrlík) - 27. R. Hruška, 30. Šimíček (Jurečka), 49. Jurečka (Trnka). Rozhodčí: Vampola - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 11:9, navíc Balán - Stehlík, Krstev všichni 5 min. a do konce utkání, M. Barinka 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3612. Třetiny: 1:0, 2:2, 1:1.

Rostislav Vlach (Zlín): „Výhru jsme doslova vydřeli. Vstřelili jsme čtyři branky, což je náš letošní rekord.“ Kamil Konečný (Vítkovice): „Několik individuálních chyb nás připravilo o lepší výsledek.“

České Budějovice - Litvínov 3:4sn

Branky a nahrávky: 3. Mertl (Vak), 15. Mertl (Frolo, Duda), 18. L. Květoň (M. Hudec) -32. Černý (V. Hübl), 36. V. Hübl (Trávníček), 42. Bahenský (Mach), rozhodující sam. nájezd Jenáček. Rozhodčí: Homola - Guth, Křivský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4920. Třetiny: 3:0, 0:2, 0:1 - 0:0.

Ernest Bokroš (Č. Budějovice): „Domácí utkání jsou pro nás špatným snem.“ Jaroslav Hübl (Litvínov): „Jsme šťastní, dva body z Českých Budějovic jsme už dlouho nepřivezli.“

Příští kolo - čtvrtek 18. září: 17.00 Slavia - Vítkovice. Pátek 19. září: 17.00 Třinec -Sparta. 17.30 Plzeň - České Budějovice, Litvínov - Karlovy Vary, Znojmo - Zlín, Kladno -Pardubice. 18.30 Liberec - Mladá Boleslav.

Události kola

*Bezchybná Plzeň. Martin Straka může být se startem svého týmu spokojený, Západočeši totiž vyhráli i čtvrtý zápas sezony.

*Rvačka ve Zlíně. Ve 35.

minutě krosčekoval vítkovický Stehlík Hamrlíka a u zlínské střídačky se strhla bitka.

Hvězdy kola

1. Martin Straka (Plzeň) -Gólem a nahrávkou zajistil Plzni výhru a je v čele bodování.

2. Jiří Doležal (Slavia) -Derby rozhodl vítězným gólem a přidal ještě asistenci.

3. Viktor Hübl (Litvínov) -Proti bývalému týmu pomohl Litvínovu dvěma body k obratu.