Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

STATISTIKY ZÁPASŮ 28. KOLA HOKEJOVÉ TIPSPORT EXTRALIGY

Sparta - Kladno 6:3

Branky a nahrávky: 8. Luňák (Macholda), 34. Y. Treille (Jan Hanzlík), 46. Ton (Gulaši, Broš), 50. Broš (Y. Treille, Luňák), 55. Ton (Koreis), 60. Y. Treille (Vykoukal, Koreis) -8. Bílek (L. Procházka), 11. Látal (Steiler, L. Procházka), 47. Kalla (Mrázek). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 3642. Třetiny: 1:2, 1:0, 4:1.

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Hanzlík, Philipp, Gulaši, Macholda, O Brien - Kůrka, Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Smoleňák, Karpov, Bartánus - Treille, Broš, Luňák.

České Budějovice - Plzeň 2:3 sn

Branky a nahrávky: 33. Kolarz (Martynek), 54. Langhammer (Mertl, Podlešák) -8. Jan Kovář (Vlasák), 55. Vlasák (Jan Kovář), rozhodující nájezd Vlasák. Rozhodčí: Blecha, Šír - Bryška, Jiří Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4295. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 - 0:0.

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Jan Novák, Tůma - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Červený, Pšurný.

Plzeň: Přikryl - Jeřábek, Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, Heřman, Dvořák - Obdržálek, Pitule, Lev.

Karlovy Vary - Liberec 2:3

Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Skuhravý), 22. Pech (Mucha, Hruška) - 9. Víšek, 23. Podkonický, 33. Kudrna (Nedvěd, Trončinský). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:9, navíc Kudrna (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2581. Třetiny: 1:1, 1:2, 0:0.

Karlovy Vary: Sáblík (33. Mensator) - Čutta, Kokko, Sloboda, Mucha, Dobroň, Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Dej -Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Procházka - Sailer, Klíma, Košťál.

Liberec: Pinc - Čakajík, Moravec, Výtisk, Derner, Hunkes, Trončinský, Holub, Štich -Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček.

Zlín - Slavia 3:1

Branky a nahrávky: 12. Balaštík (Leška, Köhler), 33. Roman Vlach (Čech), 44. Roman Vlach (Holík) - 55. Krenželok (Sklenář, Benda). Rozhodčí: R. Polák, Trombík - Dřínovský, Poruba. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3804. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1.

Mladá Boleslav -Kometa Brno 2:3 sn

Branky a nahrávky: 14. Barney (Hay, Fabuš), 37. Boháč (Jindra, Hrdel) - 2. Huml, 58. R. Hruška (Bičánek, Kvapil), rozhodující nájezd Kvapil. Rozhodčí: Šindler, Smitka -Kis, R. Prchal. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 2810. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 - 0:0.

Třinec - Pardubice 3:0

Branky a nahrávky: 15. Růžička (Krajíček), 30. Polanský (Hrabal), 58. Polanský (Polák, Hrabal). Rozhodčí: Husička, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:2, navíc Buchtele a Kolář I (oba Par.) oba 10 minut. Bez využití. Diváci: 3106. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0.

Litvínov - Vítkovice 3:1

Branky a nahrávky: 3. Jánský (Jenáček), 28. Jareš (V. Hübl), 35. Ručinský (Kubát) -56. Húževka (Hlinka, Tomas). Rozhodčí: Lacina, Fraňo - Pouzar, Kalivoda. Vyloučení: 4:10, navíc Pohl (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2314. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1.

14. BK Mladá Boleslav 28 8 2 4 15 71:78 10

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

UDÁLOSTI KOLA

Mladá Boleslav hrála pod enormním tlakem. V pátek se poslední tým tabulky sklonil před rivaly z Kladna a v neděli se jeho hráči před zápasem s Kometou dozvěděli, že možná v extralize skončí. Takřka vyhrané utkání ztratili domácí dvě minuty před koncem a nakonec na ně po nájezdech zůstal jediný bod.

Sparta procitla. Hokejisté Sparty, které trápí těžká krize, přijali s úlevou tři body, jež spadly takřka z nebes. Dočkali se jich sice v utkání s hledajícím se Kladnem, ale jeden z největších favoritů soutěže doufá, že by snad výhra mohla nastartovat lepší časy.