STATISTIKY ZÁPASŮ 29. KOLA HOKEJOVÉ TIPSPORT EXTRALIGY

Brno - Litvínov 4:1

Branky a nahrávky: 7. Stehlík (Houdek, Dopita), 18. Erat (Hubáček, Dopita), 37. Houdek (Erat, Hubáček), 58. R. Hruška (Kvapil, Zubíček) - 44. Ručinský (Jenáček, Lukeš).

Rozhodčí: Minář, Polák - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 3:9, navíc Kracík (Litvínov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7046.

Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1.

Ml. Boleslav - Třinec 3:2sn

Branky a nahrávky: 46. Štefanka (Loskot), 60. Hay (Vrbata), rozhodující sam.

nájezd Loskot - 10. Bonk (M. Růžička), 48. Zíb (D. Květoň, Polanský). Rozhodčí: Hrubý, Jeřábek - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 6:8, navíc Vrbata (Ml. Bol.) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2160. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1 - 0:0.

Sparta - Plzeň 4:3

Branky a nahrávky: 4. Hromas (Ton, Philipp), 32. Y. Treille z tr. střílení, 47. Bartánus (Broš, Hanzlík), 53. Kůrka (Vykoukal) -7. Straka (Duda), 20. Straka (Jiří Hanzlík, Vlasák), 53. Johnson (Duda). Rozhodčí: Hribik, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3318. Třetiny: 1:2, 1:0, 2:1.

Pardubice - K. Vary 3:4p

Branky a nahrávky: 4. Buchtele (Zohorna), 10. Nakládal (Starý), 18. Starý (Kaberle, Kolář I) - 28. Pech, 30. Zaťovič (Pech, Gřegořek), 55. D. Hruška, 64. D. Hruška (Pech). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:6, navíc Skladaný (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 7650. Třetiny: 3:0, 0:2, 0:1 - 0:1.

Kladno - Zlín 3:2sn

Branky a nahrávky: 17. Bílek (Toman, Patera), 47. Bicek (Kuchler, Piskáček), rozhodující sam. nájezd Kalla - 21. Linhart (Balaštík, Leška), 26. Balán (Hamrlík). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1574. Třetiny: 1:0, 0:2, 1:0 - 0:0.

Slavia - Č. Budějovice 4:1

Branky a nahrávky: 20. T. Svoboda (Kadlec, Benda), 53. Jelínek, 58. Sklenář (Vondrka). 59. Tomica (Jelínek) - 31. Podlešák (Mertl). Rozhodčí: Souček, Turčan - Kis, Prchal. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3129. Třetiny: 1:0, 0:1, 3:0.

Předehráno: Vítkovice - Liberec 5:4.

30. kolo: zítra 18.10 Liberec - Plzeň (Nova Sport). Pátek 17.00 Třinec - Kladno, 17.30 Litvínov - Pardubice, Č. Budějovice -Ml. Boleslav, 18.00 K. Vary - Vítkovice 18.15 Slavia - Sparta, 19.00 Zlín - Brno (ČT4 Sport).

UDÁLOSTI KOLA

Sparta se probouzí.

Poprvé v sezoně Pražané mají po dvou zápasech plný počet bodů – šest.

Zlepšení trápící se Sparty odnesla Plzeň, která v Holešovicích prohrála 3:4.

Vítězný gól vstřelil Tomáš Kůrka, v dresu Západočechů opět zářil autor dvou tref Martin Straka. Jedenáctá Sparta přeskočila v tabulce právě Plzeň.

Kladno zabralo.

V neděli prohráli Středočeši na Spartě, včera si však spravili chuť. Kladno doma porazilo Zlín 3:2 po samostatných nájezdech, i když ve druhé třetině prohrávalo 1:2. Vyrovnání totiž ve třetí dvacetimininutovce zařídil Jiří Bicek a bod navíc obstaral při nájezdech nádherným blafákem Jaroslav Kalla.

14. BK Mladá Boleslav 30 8 3 4 15 74:80 12

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry