Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Statistiky zápasů 39. kola hokejové Tipsport extraligy

Třinec - Vítkovice 6:1

Branky a nahrávky: 3. D. Květoň (M. Růžička, Polanský), 5. M. Růžička (D. Květoň, Seman), 10. V. Polák (Polanský), 39. Koudelka (Krajíček, McGregor), 44. D. Květoň (M. Růžička, Zíb), 56. Hrňa (Adamský, Hrabal) - 12. Ujčík (Pohl, Burger). Rozhodčí: Hrubý, Minář - Kostka, Jílek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Třetiny: 3:1, 1:0, 2:0.

Třinec: Vojtek - Krajíček, Seman, Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Hrňa, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - McGregor, Ostřížek, Koudelka. Vítkovice: Málek (10. Šindelář) - Punčochář, Rehák, Ovčačík, Trnka, Voráček, Barinka, Bartoň - Huna, Burger, Szturc (44. Svačina) - Tomas, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Ujčík, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa.

Č. Budějovice - Liberec 4:0

Branky a nahrávka: 20. Gulaš (Langhammer), 29. Martynek (Kašpařík, Vydarený), 39. J. Novák, 52. Gulaš (Kotaška). Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 4823. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0.

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, J. Novák, Vydarený - Šimánek, Červený, Podlešák - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný.

Ml. Boleslav - Pardubice 6:8

Branky a nahrávky: 1. Divíšek (Nouza), 5. Matějovský (Divíšek, Mikuš), 6. Hay (Lehikoinen), 20. Bahenský (Plodek, Štefanka), 32. Bahenský (Štefanka), 45. Lehikoinen (Bahenský) - 12. Nakládal (Bartek, Kaberle), 13. Bartek (Somík, Nakládal), 13. Koukal, 16.

Starý (Špirko, Kočí), 28. Somík (Bartek, Koukal), 28. Kolář I (Píša, Špirko), 35. Kolář I., 60. Pineault (Píša). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 3230. Třetiny: 4:4, 1:3, 1:1.

Zlín - Plzeň 2:3p

Branky a nahrávky: 29. Leška (Köhler, Hamrlík), 51. Důras (Balán) - 23. M. Heřman (Lammers), 49. Modrý (Vlasák, Jan Kovář), 64. Modrý (Straka, Duda). Rozhodčí: Hradil, R. Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:10, navíc Galvas (Zlín) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5116. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 0:1.

Sparta - Karlovy Vary 2:3sn

Branky a nahrávky: 15. Broš (Ton, Luňák), 58. Kratěna (Ton, Broš) - 38. Skladaný (Dobroň, Pech), 50. Kumstát (Skuhravý), rozhodující nájezd Skuhravý. Rozhodčí: R. Polák, Šír - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4, navíc Pöpperle (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4411. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1 - 0:0.

Litvínov - Kladno 3:1

Branka a nahrávka: 52. Jenáček (Černý, Stříteský), 55. Vopat (Kubinčák), 60. V. Hübl (Lukeš, Černošek) - 31. Valský (Kotrla). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4272. Třetiny: 0:0, 0:1, 3:0.

Slavia - Brno 4:1

Branky a nahrávky: 8. Žejdl (Doležal), 43. Sklenář, 53. Tomica (Třetina), 56. Sklenář (Micka) - 60. R. Hruška (Kvapil, Bičánek).

Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kis, Prchal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 8236.

Třetiny: 1:0, 0:0, 3:1.

Předehrávka 40. kola - čtvrtek 13. ledna: 18.10 Sparta Praha - Eaton Pardubice. 40. kolo - pátek 14. ledna: 17.00 Oceláři Třinec - Kometa Brno, 17.30 Mountfield Č. Budějovice - Vítkovice Steel, Benzina Litvínov - Slavia Praha, Ml. Boleslav - Vagnerplast Kladno, 18.00 Energie K. Vary - Plzeň 1929, 18.10 Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín.

Události kola

Jasná záležitost. Bitva dvou nejlepších týmů extraligy skončila v Třinci jasným vítězstvím Ocelářů nad Vítkovicemi 6:1. Domácí rozhodli raketovým úvodem a třemi góly v úvodní desetiminutovce. Hosty popravila první třinecká formace, která měla prsty ve čtyřech gólech. I přes prohru jdou Vítkovice do závěrečné čtvrtiny základní části soutěže jako vedoucí celek, Třinec na ně ztrácí ale jen jeden bod.

Čtrnáct branek v Boleslavi. Za pětatřicet minut dali pardubičtí hokejisté domácí Boleslavi sedm branek. Přesto se až do závěrečných momentů třásli o výsledek. Největší přestřelku kola definitivně rozhodl střelou do prázdné branky až Pineault, který upravil na 6:8.

14. BK Mladá Boleslav 39 10 3 5 21 98:124 19

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body