Statistiky zápasů 48. kola hokejové Tipsport extraligy

Vítkovice - Brno 5:0

Branky a nahrávky: 9. Húževka (Malík, J. Sýkora), 21. Burger (Szturc, Vosátko), 37.

Burger (Tomas), 47. Ujčík (Szturc, Burger), 56. Huna (Malík, Burger). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:0. Diváci: 8142. Třetiny: 1:0, 2:0, 2:0.

Plzeň - Kladno 2:1 po sn

Branky a nahrávky: 53. Vlasák (Jeřábek, Jiří Hanzlík), rozhodující sam. nájezd Jan Kovář - 24. Patera (Bicek, Kuchler). Rozhodčí: Minář, Šír - Bryška, Dřínovský. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 7298. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 0:0.

Pardubice - Slavia 1:3

Branky a nahrávky: 15. Nahodil (Somík, Bartek) - 14. Kuboš (Doležal, Micka), 26.

Krenželok (Micka, Vašíček), 54. Sklenář (Jelínek, Krejčík). Rozhodčí: Hribik, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:4, navíc Koukal 10 min., Mezei - Micka oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.104. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1.

Sparta - Litvínov 1:3

Branky a nahrávky: 48. Dragoun (Karpov, Luňák) - 4. V. Hübl (Lukeš), 42. Kubinčák (V. Hübl, Jareš), 42. Kracík (Skuhravý, Černý). Rozhodčí: Rudý, Šindler - Barvíř, Blümel.

Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 8747. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:2.

Liberec - Mladá Boleslav 3:0

Branky a nahrávky: 21. Klimenta (M. Hořava, Čakajík), 44. Bartovič (M. Hořava, Podkonický), 47. Bárta (Hunkes, Pinc). Rozhodčí: Husička, Trombík - Gebaurer, Lederer. Vyloučení: 6:10, navíc Matějovský (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7005. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0.

Č. Budějovice - Zlín 1:2 po sn

Branky a nahrávky: 58. Kašpařík (Ptáček) - 58. Sivák (Balán), rozhodující sam. nájezd I. Rachůnek. Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4514. Třetiny : 0:0, 0:0, 1:1 - 0:0. Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Řezníček, Míka, Matějíček, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - F. Čech, Balán, Sivák - Holík, Roman Vlach, J. Ondráček.

Předehráno ve čtvrtek: Karlovy Vary - Třinec 2:4.

Příští kolo - neděle 6. února (49. kolo): 17 Třinec - Liberec, Brno - Pardubice, Sparta - České Budějovice, Zlín - Vítkovice, 17:30 Kladno - Slavia, Mladá Boleslav - Plzeň , 18:10 Litvínov - Karlovy Vary.

Událost kola

Litvínov míří do play off.

Severočeši si díky venkovní výhře na Spartě 3:1 připsali již páté vítězství v posledních šesti zápasech a mají zase o kousek blíž do vyřazovací části extraligy.

Domácí naopak ztratili i teoretickou možnost zahrát si v play off. To se začíná vzdalovat i brněnské Kometě, která si z Vítkovic odváží debakl 0:5 a pravděpodobně se o poslední postupové desáté místo popere s Karlovými Vary. Plzeň, která také bojuje o play off, tak nemusí mrzet ani ztráta jednoho bodu s Kladnem.

14. BK Mladá Boleslav 48 13 4 5 26 119:150 30

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry