Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Prst 15.9.2019 21:31

Před deseti lety tady řádilo ODS a bylo bez mála 1 milion nezaměstnaných.

J. Nový 16.9.2019 7:48

V době celosvětové ekonomické krize to bývá celkem obvyklé.

V. Kusý 15.9.2019 20:23

Jak je to možné? Ze všech stran slyšíme, že Makakové makají, ANO že bude lip, že předsedovi narostla svatozář a teď tohle? Kde udělali soudruzi z ANO chybu?

J. Nový 15.9.2019 12:32

"Ministerstvo financí přitom dlouhodobě upozorňuje na nutnost přistoupit k revizi systému sociálních dávek, kterou musí provést Ministerstvo práce a sociálních věcí."

,

Rezervy jsou. Co třeba zrušit doživotní renty bývalým policistům? Když byli zaměstnaní, dostávali plat, tak proč jim stát pravidelně vyplácí renty i v době, kdy už tam dávno nedělají? Já chápu, že jim se to líbí, ale proč to máme z našich daní platit?

J. Krutil 15.9.2019 12:55

bez sociálních dávek to nepůjde, mají to v názvu. Při nejnižší nezaměstnanosti v EU sociálních dávek zase tak moc nebude. Jde o to, kolik stojí systém správy dávek.

J. Krutil 15.9.2019 12:23

Nó, recese tady byla odjaktěživa, dokonce ještě předtím než byly vynalezeny peníze. Recept jak vybruslit z recese se ziskem je jednoduchý, zvláště u tak malé ekonomiky jako je ta naše, která v měřítku EU natož globální nic neznamená. Stačí roztočit kola ekonomiky v době růstu a mít plán. Třeba Národní plán. Při nástupu recese kdy se vše zpomaluje otevřít NP a začít investovat. Budovat, opravovat atd, atd, co se nestihlo v době ekonomického růstu. Jako třešničku na dortu nám, tedy státu všichni půjčí a ještě zaplatí že jste si v recesi půjčili jejich peníze. Tomuto ekonomickému efektu se říká záporné úroky. PTD, peníze těch druhých!;-D Odjaktěživa dokonce ještě předtím než byly vynalezeny peníze platí, každá recese končí. Pro hlupce tím že neustále startují ekonomiku, viz nadpis. Pro úspěšné je recese jen prostředek aby odskočili od hlupců minimálně o dalších deset let ekonomického růstu

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • J. Krutil 15.9.2019 12:40

  NP + PTD = Klub úspěšnách:-P

  I. Patta 15.9.2019 12:01

  Rozdíl je v tom, že druhá Topolánkova vláda šlápla na brzdu sociálních výdajů. Babišova vláda dělá opak a navíc se zničujícím výsledkem! Za šest měsíců letošního roku se v Česku narodilo 54 735 dětí, tj. téměř o 1800 novorozenců méně než loni. Z uvedených dat ČSÚ plyne, že vláda likvidaci obyvatelstva České republiky ještě zintenzivnila! Zintenzivnila dvojnásobně špatnou státní sociální politikou praktikovanou ministryní Janou Maláčovou. Dvojnásobně špatnou státní sociální politikou, protože za prvé nesmírně zatěžující státní rozpočet a za druhé vedoucí k dalšímu poklesu již tak nedostatečné porodnosti.

  S. Vor 15.9.2019 11:53

  že jsou naše finance v pořádku,ale vaše svinská globalizace Evropy a světa způsobila,že nějakej černoch v Alabamě si vzal půjčku hypotéku na svou rozpadlou kůču,kterou nesplácel a odnesl to tady skoro každej v republice.Ted jim magorům zapálili ropná pole a rafinerie.Budete lidem tvrdit,že se to neprojeví na ceně benzínu?Ted dali článek něco o elektřině ...první kdo to odnese s předstihem je blbej,českej danovej poplatník.;-D

  L. Kalič 15.9.2019 11:28

  Styl hospodaření po nás potopa, který vidí všichni ekonomové. Jen duté hlavy tleskají...

  Z. Pargač 15.9.2019 10:58

  poplach-povolejte Kalouska

  L. Kalič 15.9.2019 11:32

  Babišův program antikalousek mají někteří v palicích pořád? Vy socky můžete děkovat nám, že tam v době krize neseděl ekonomický analfabet Sobotka, kterého jste pořád volili. To byste teď žrali hlínu :-)))

  R. Folwarczna 15.9.2019 10:41

  Schillerka neumí nic jiného, než sáhnout na dávky. Místo aby zrušili nesmyslnou slevu na jízdném a přestali zběsile rozšiřovat státní aparát, omezí ještě víc sociální služby?!

  J. Krutil 15.9.2019 10:23

  Kotelna: Státní rozpočet je na případnou recesi připraven hůř než před deseti lety. Můstek: "Přilož!"

  P. Krůta 15.9.2019 9:59

  Není se čemu divit. Naše populisticko-komunistická vláda se místo práce stará o rozhazování peněz, které republika není schopna vydělat.

  Venezuela Maláčová a Babiš rozfofrují vše i to co nemají.

  J. Jonák 15.9.2019 9:45

  Není se co divit, když se populisticky a nesystematicky rozdávají peníze, tak aby byly hlasy u voleb.

  J. Hudec 15.9.2019 9:52

  Proč ne? Nejsou to naše peníze. Státní dluh dva biliony Kč budou splácet naši vnukové. A také nám budou čůrat na hrob. Mám v plánu si vzít do rakve igelitovou pláštěnku.

  L. Kalič 15.9.2019 11:34

  To se to rozdává, když jim to platí druzí...

  L. Papazian 15.9.2019 8:59

  Kapitalismus je obecně čím dál více hůř připraven na jakékoli krize, to někdo objevil Ameriku? A s existencí české koruny, která se chová jako neřízená střela, se jakékoli plánování a přípravy stávají o to těžší. Před deseti lety nebyl státní rozpočet také připraven a také jsme to přežili. Přežijeme i jiné vichřice kapitalistického cyklu.

  L. Kalič 15.9.2019 11:35

  Na rozdíl od socialismu to přežijeme všichni.

  L. Papazian 15.9.2019 13:15

  Všichni ne, ani tenkrát, ani nyní.


  Premium

  Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

  Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

  Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

  Premium

  Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

  Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...