Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Státní smutek, pohřeb v katedrále i hity. České deníky se mimořádně věnují úmrtí Karla Gotta

Úmrtí Karla Gotta dominuje čtvrtečním vydáním hlavních českých deníků. Fotografie legendárního zpěváka jsou na titulních stránkách. Zprávy o Gottových slavných hitech, životních etapách, zdravotních problémech, ohlasy jeho kolegů, politiků, sportovců i dalších osobností veřejného života zabraly několik novinových stran.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Rojšl 3.10.2019 12:39

Je mi opravdu moc líto rodiny pana Gotta - takovou pietu, kterou mu zařídí Zeman s Babišem si asi nepředstavovali - takový hyenismus od těchto politiků na jménu Gott, asi nikdo nečekal ... ?

D. Stirsky 3.10.2019 8:47

Víte, co by si KG dle mého soudu zasloužil? Tichou vzpomínku, pár dobře napsaných nekrologů, kvalitní vzpomínkový pořad v rozhlase či TV. Což my neumíme! Bude z toho emoční kýč, v čemž my si dnes libujeme. Lidé budou sdílet fotky a s chvěním počítat, kolik dostali lajků a vyprávět se smrtelně vážným výrazem o "silném příběhu". Ještě chybí záběr na roztřesenou babičku pokládající růži k rakvi a bude to dokonalé. Jenže co dál? Až odejdou lidé z tohoto oboru jako pan Suchý, paní Hegerová, paní Pilarová, paní Urbánková... Tam státní funus nebude? A proč? Být RKC, tak mši resp. propůjčení katedrály rázně odmítnu: Gott přece katolík nebyl, nepřijal svátost umírajících... A pak: nic ve zlém, ale neodešlo od r. 1989 hodně lidí, kteří by si státní vzpomínku zasloužili více?

J. Dub 3.10.2019 11:50

K.G. bude mít pohřeb se státními poctami, nikoliv pohřeb státní !

J. Cyrany 3.10.2019 8:05

Dorůstá nám generace odkojená reality show a nekonečnými telenovelami. Tam je patos a hysterie součástí příběhu. Bůh není , bolševik také ne , rodiče nemají čas protože budují kariéru a splácejí hypotéky. Lidé < 40 let jsou odkázáni na vzorce chování odpozorované z výše uvedených zdrojů, proto jednají v případě úmrtí popstar , tak jak odkoukali z obrazovek tv.

H. Kotaz 3.10.2019 8:21

Jo, dorůstá. Většina z okecávacích oborů škol, pro reálný život téměř nepoužitelná, s ručičkama dozadu, jimž grunt se vším co k němu patří, nic neříká.

J. Vyskočil 3.10.2019 7:29

Myslím, že uspořádat na počest Mistra tryznu celonárodního pracovního volna je výborný nápad. Režie estrády by se mohl ujmout Zdeněk Troška. Celá show by začala v Katedrále svatého Víta, kde by kardinál Dominik Duka přítomným žehnal análním dildem. Pak průvod projde na Staroměstské náměstí, kde na tribuně budou vedle sebe stát, sedět či ležet: Zeman, Babiš, Mlynář, Faltýnek, Šaroch, Lubomír Štrougal, Aloiz Lorenc, zkrátka všichni, se kterými Mistr nebyl nikdy v konfliktu. Na bezpečnost fanoušků bude dohlížet agentura Kajínek. Mezi projevy přítomných soudruhů Michal David zazpíval píseň „Být stále mlád“. Pak nad Prahou přeletí Albatrosy. Nakonec na Hradě dá soudruh Nejedlý pokyn „HURARA“ a s. Ovčáček se od kanonu zeptá, na koho má vystřelit. Nejedlý odpoví domluvenou šifrou „Na Kalouska, co nám strká do komína“ a po salvě zakončí celou show národní umělec Ringo Čech písní „Dám dělovou ránu“. Následovat bude soukromá noční kalba na ruské ambasádě.

P. Čech 3.10.2019 8:03

Celé to současné mediální dění kolem úmrtí Karla Gotta se mi jeví jako mimořádně odporné a nelidské. Jeho rodina, aby nemusela čelit takovému zviditelňování se médií a politiků raději odjela do zahraničí. Je naprosto a krajně hnusné, jak se naše média kolem toho točí a vydělávají na smrti zpěváka peníze. Bičují emoce čtenářů a posluchačů a ženou je na Bertramku s cílem zavalit vilu Karla Gotta svíčkami. Hyeny opět slaví a vydělávají. Dnes na úmrtí člověka.

J. Vyskočil 3.10.2019 8:30

Naprosto s Vámi souhlasím a gratuluji Vám za pochopení mého příspěvku.;-)

H. Kotaz 3.10.2019 8:16

Ulevilo se ti, ubožáku ?

S. Igorevič 3.10.2019 7:25

Mimořádně? Napsal bych přehnaně!! Někomu se líbil, někomu ne, někdo jako já ho prostě neposlouchal8-o

P. Čech 3.10.2019 8:06

Já jej také neposlouchal nicméně uznávám, že byl vynikající zpěvák, který proto zaslouží uznání.Nikoliv ovšem mediální hysterii, která se u nás objevila a vypadá to, že jen tak neskončí.

S. Igorevič 3.10.2019 9:07

Jaká je vaše definice "vynikajícího zpěváka"?


Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...