Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Státní úřad prodává třeba lustr, hole nebo hodinky. Úředníci pro ně vymysleli verše

Česko

  12:34aktualizováno  12:50
PRAHA - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí nejen nemovitosti a zvířata, ale také řadu nejrůznějších předmětů, například lustr, golfové hole, luxusní hodinky nebo automobily. Kuriozity, které propadly státu, zveřejňuje na svém facebookovém profilu. Od začátku listopadu tam dvakrát týdně představoval tipy na vánoční dárky, které byly uvedeny veršem.

Ilustrační foto. foto: Jiří Peňás

Seriál o zajímavých předmětech a příbězích, s nimiž se pracovníci úřadu setkali, začal ÚZSVM publikovat letos v létě, řekl mluvčí úřadu Radek Ležatka. „Tento seriál měl mimořádný úspěch a přinesl nám nárůst podporovatelů o mnoho desítek procent. Je pravda, že až takový zájem jsme nečekali,“ doplnil.

Obří dům z 19. století v centru Prahy zlevnil na 299 milionů. Rozjíždí se třetí aukce

Facebook se úřadu osvědčil především u zvířat, kterým se snaží najít nové majitele co nejrychleji. Původní majitel je týral, nebo zemřel bez dědiců. „Úřadu v letošním roce připadlo orientačně několik desítek psů, želva, sklípkan, hroznýš královský, dva koně a deset poníků,“shrnul Ležatka.

Díky sociální síti se také prodal automobil Pontiac Firebird, což je model, který si v 90. letech zahrál mluvící automobil Kitt v seriálu Knightrider. Velký zájem byl o mimořádně zachovalý vůz Škoda 100, který úřad nabízel za minimálně 26 000 korun. Pracovníci úřadu na základě předchozích zkušeností očekávali, že přijde maximálně deset nabídek. Inzerát se ale dostal mimo jiné na inzertní web pro veterány, takže o automobil mělo zájem 58 lidí. „Nejvyšší nabídka na vůz činila 70 000 korun. Z toho je vidět, že i tato naše aktivita zvyšuje příjmy státního rozpočtu,“ doplnil mluvčí.

Nejdražší položkou, kterou ÚZSVM letos ve výběrovém řízení nabízel, byl areál pražské Invalidovny. Minimální kupní cena za budovu s pozemky byla téměř 638 milionů korun. Do výběrového řízení se nikdo nepřihlásil a o tento barokní objekt následně projevil zájem Národní památkový ústav. Aktuálně úřad prodává minimálně za 299 milionů korun komerční komplex v pražské ulici U Půjčovny. Několik desítek nemovitostí bylo nabízeno řádově za desítky milionů korun.

Vybrané verše:

Hraním golfu v tričku, zlepši si kondičku.

Tip pro naše maminky: Tátovi kupte hodinky

Pokud nejsi zpustlý, kupuj naše lustry!

Máš-li obří příbytek, pořiď velký nábytek

Má už všeho hafo? Kup mu naše trafo!

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat